UŞAK YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM SEZONUNA SORUNSUZ GİRMEK İSTİYOR

UŞAK YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM SEZONUNA SORUNSUZ GİRMEK İSTİYOR
UŞAK YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM SEZONUNA SORUNSUZ GİRMEK İSTİYOR

UŞAK - 2013 eğitim öğretim sezonu için yürütülen hazırlık çalışmaları ve zorunlu eğitimin kademeli olarak 12 yıla çıkarılması hakkında yapılacak düzenleme ile ilgili Vali Özdemir Çakacak’a bilgi verdi.
Vali Özdemir Çakacak Başkanlığı’nda toplanan Milli Eğitim Komisyonu yeni eğitim öğretim sezonu öncesi okullarda yapılacak düzenlemeler, yatırımlar ve hazırlıkları değerlendirdi. Öz Merkez’deki encümen salonunda yapılan toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, Vali Çakacak’a, zorunlu eğitimin kademeli olarak 12 yıla çıkarılmasından sonra ilkokul ve orta okula çevrilecek okulların son durumu hakkında bilgi verdi. Vali Özdemir Çakacak, yeni eğitim öğretim sezonu için hazırlık çalışmalarını başlattıklarını ifade ederek, “Amacımız yeni sezona sorunsuz bir şekilde girmek” dedi.
2012-2013 eğitim öğretim sezonuna sorunsuz girmek için komisyon çalışmalarının devam ettiğini ve hangi okulların ilkokul hangi okulların ortaokul olacağını kısa sürede kararlaştıracaklarını ifade eden Ömer Bulut, “Komisyon çalışmaları son aşamaya geldi. Sayın valimize çalışmalar hakkında bugün bilgi vereceğiz. Ardından komisyonun kararını uygulamaya koyarak okullardaki düzenlemeleri yapacağız” dedi.
Toplantı öncesi gazetecilere kısa bir bilgi veren Uşak Valisi Özdemir Çakacak ise amaçlarının 2012-2013 eğitim öğretim sezonuna sorunsuz girmek olduğunu ifade ederek, yürütülen çalışmaların önemine değindi. Toplantıda yeni eğitim sitemi ile ilgili düzenlemeleri, yaz döneminde tadilat yapılacak okulların durumu ve yeni yatırımları değerlendireceklerini belirten Vali Özdemir Çakacak, “ Başarılı bir eğitim sezonunun geride bıraktık. Öğrencilerimiz her alanda önemli başarılar elde etti. Önümüzdeki sezon bu başarıların artarak devam etmesini arzu ediyoruz. Bilindiği üzere zorunlu eğitim kademeli olarak 12 yıla çıkartıldı. Yeni eğitim öğretim sezonunda bazı okullarımız ilkokula bazı okullarımız ise orta okula dönüşecek. Milli Eğitim Komisyonumuz bu çalışmaları yürütüyor. Biz bugün hem bu planlamaları hem yapılacak yatırım ve tadilatları değerlendireceğiz. Amacımız yeni eğitim öğretim sezonuna sorunsuz bir şekilde girmek” dedi.
Vali Özdemir Çakacak başkanlığındaki değerlendirme toplantısına; Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile komisyon üyeleri katıldı.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com