"Uşak'a bağlanmak istiyorlar"

"Uşak'a bağlanmak istiyorlar"
Kütahya'nın Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, 25 bin nüfuslu ilçe halkının bu günlerde gündeminde Kütahya'dan ayrılıp Uşak'a bağlanma konusunun bulunduğunu bildirdi.

Kütahya'nın Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, 25 bin nüfuslu ilçe halkının bu günlerde gündeminde Kütahya'dan ayrılıp Uşak'a bağlanma konusunun bulunduğunu bildirdi.
Karahan, Simav halkının 147 kilometre uzaklıktaki Kütahya yerine 85 kilometre mesafedeki Uşak'a bağlanmak için son günlerde kendisine sürekli baskı yaptığını söyledi.
Vatandaşların Kütahya'dan ayrılıp Uşak İline bağlanmaları için başka haklı nedenleri de bulunduğunu vurgulayan Karahan, bu haklı nedenlerin başında köyleriyle birlikte 72 bini bulan nüfusuyla Kütahya'nın en büyük ilçesi sayılan Simav'a yeterince hizmet vermemesinin de bulunduğunu kaydetti.
Karahan, Kütahya İl Özel İdaresi'nin son günlerde ilçenin elinde bulundurduğu ve uzun yıllar konut ve işyerlerinin yanı sıra bin 100 yatak kapasiteli Eynal Kaplıcaları ile 250 dekar civarında seralarında kullandığı jeotermal enerjisini ilçe yöneticilerinin bile haberi olmadan zengin şirketle lehine enerji arama ruhsatı vermesinin bardağı taşıran son damla olarak gördüklerini ifade etti.
Kütahya'nın en büyük ilçesi Simav'a yaptığı haksızlıklar karşısında belediye başkanı olarak kendi düşüncesinin de Uşak'a geçme yönünde olduğunu dile getiren Karahan, konunun daha detaylı olarak önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi planladıkları Kent Konseyinde ele alınmasını planladıklarını bildirdi.
Kent Konseyinde alınacak karar doğrultusunda vatandaşların Uşak'a geçme yönündeki isteklerini netleştirmek için referanduma gitmeyi düşündüklerini anlatan Karahan,” Halkımızın vereceği karara saygı göstereceğiz. Şu anda bildiğim kadarıyla halkın tamamına yakın bir bölümü Kütahya'dan ayrılıp Uşak'a geçmek istiyor. Referandum sonuçları neyi gösterecek o zaman göreceğiz. Geniş katılımlı bir referandum gündemimizde” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com