“Uşak'a hizmet için hoşgörü ve diyalog içinde olmalıyız”

“Uşak'a hizmet için hoşgörü ve diyalog içinde olmalıyız”
AK Parti İl teşkilatı ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il teşkilatı kentin sorunlarının çözümü noktasında partizanca davranmama kararı aldı.

AK Parti İl teşkilatı ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il teşkilatı kentin sorunlarının çözümü noktasında partizanca davranmama kararı aldı.
Kentin yararına olan konularda partizanca bir tavır sergilemenin hiçbir kazanç sağlamayacağını bildiren CHP ve AK Parti teşkilatları “Farklı siyasi partilere mensup olsak da Uşak için ortak çalışmalıyız” mesajı verdiler.
AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper, Merkez İlçe Başkanı Nuri Demir ve beraberindeki bir heyetle CHP İl Başkanı İsmail Demirel'e nezaket ziyaretinde bulundu. CHP il teşkilatında gerçekleşen ziyarette her iki parti de kentin yararına olan konularda partizanca davranmama sözü verdi.
CHP İl Başkanı İsmail Demirel, AK Parti heyetini ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek farklı siyasi partilere mensup olsalar da Uşak için çalıştıklarını ifade etti. CHP il teşkilatı olarak her zaman diyalog ve karşılıklı görüş alış verişine açık olacaklarını ve hiçbir konuda ön yargılı bir tutum izlemeyeceklerini anlatan İsmail Demirel şunları söyledi; “AK Parti teşkilatının ziyareti bizi memnun etmiştir. Farklı siyasi partilere mensup olsak da Uşak'ta hep birlikte yaşıyoruz. Sorunlarımız, sevinçlerimiz ve üzüntülerimiz aynı. Kentin çıkarları için ortak çalışmalıyız. Biz CHP olarak her zaman diyalog kurmaya ve bilgi alış verişinde bulunmaya hazırız. Kendilerinden de aynı nezaketi bekliyoruz. İlimizin yararına olan konularda partizanca davranmanın bir anlamı yok. Ülkemiz ve ilimiz için yararlı olan her projeye destek vermeye hazırız”dedi.
AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper ise CHP'nin Ulu Önder Atatürk'ün kurduğu bir parti olduğunu ve her zaman demokrasiye katkı sağladığını ifade ederek ilin sorunları konusunda kendilerinin de partizanca bir tavır içine girmeyeceklerini söyledi. CHP'nin eskiden beri demokrasiye inanan, uzlaşmacı bir parti olduğunu da belirten Alper şunları söyledi; “AK Parti olarak bizde bireysel özgürlüklere ve demokrasinin geliştirilmesine büyük önem veriyoruz. Bu yönde atılan adımların CHP tarafından destekleneceğini umu ediyoruz. Genel Başkan Sayın Deniz Baykal'ın değişiklik paketi ile ilgili son yaklaşımlarının olumlu neticeler doğuracağına inanıyoruz. Sayın Başbakanımız ile Sayın Baykal'ın bu konuda bir görüşme yaparak uzlaşabileceklerini düşünüyoruz. İlimizin sorunlarının çözümü noktasında da CHP il teşkilatının görüşlerine katılıyoruz. Siyasi partilerin amacı halka hizmet etmektir. Hizmet ederken de hoşgörü ve diyalog içinde olmak doğru bir tutum olacaktır. Yeni hastane binası, kentsel dönüşüm projesi gibi konularda karşılıklı görüş alış verişinde bulunmayı uygun buluyoruz”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com