Uşaklı gazeteciler ödüllendirildi

Uşaklı gazeteciler ödüllendirildi
Uşak Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği törenle 2009 yılında Uşak'ta görev yapan yerel ve yaygın medya temsilcilerine ödül verdi.

Uşak Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği törenle 2009 yılında Uşak'ta görev yapan yerel ve yaygın medya temsilcilerine ödül verdi.
Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül törenineUşak Valisi Özdemir Çakacak, CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu, Uşak Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Oktay Akarca ve Muhammet Gür ile gazeteci yazar Banu Avar çok sayıda davetli katıldı. Uşak Belediyesi ile Gazeteciler Cemiyeti'nce ortaklaşa düzenlenen ödül töreni ve “Medya ve Yeni Dünya Düzeni” konulu bir konferans yoğun ilgi gördü.
Ödül töreninde bir açılış konuşması yapan Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Yavuz, “Medya toplumun gören gözü ve duyan kulağıdır”dedi. Cemiyet Başkanı Abdurrahman Yavuz ilk kez bir ödül töreni düzenlediklerini kaydederek şunları söyledi; “Gece gündüz demeden bayram tatili yapmadan kelle koltukta görev yapan medya mensupları, bizi yönetenlerle yönetilenler arasında köprü oluşturarak kamu adına görev yapmaktadır. Bu görevi yaparken hiçbir baskı altında olmaksızın, özgürce kamuoyunu bilgilendirme adına görev yapmaktayız. Medya toplumun gören gözü duyan kulağıdır. Bu nedenle bizden gözümüzün kör, kulağımızın sağır olması beklenmemelidir. Halkın haber alma hakkı adına görev yapan bizlere biraz daha hoşgörülü olunması görev koşullarımızın kolaylaştırılması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki basının özgür olmadığı bir ülkede gerçek demokrasiden bahsedilemez”
Uşak Valisi Özdemir Çakacak ise ödül töreninde basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Vali Çakacak basının demokrasinin gelişmesinde ve güçlenmesinde önemli bir katkı sağladığını da ifade etti. Konuşmaların ardından Uşak Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan basın mensupları arasında ödüle layık görülenlere ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından da gazeteci yazar Banu Avar, “Medya ve Yeni Dünya Düzeni” konulu bir konferans verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com