Uşaklı Sanayicilerden Pakistan'a yardım eli!

Uşaklı Sanayicilerden Pakistan'a yardım eli!
Karaman, Pakistan'da yaşanan sel felaketinin ardından bölgeye gönderilecek yardım malzemeleri listesinin başında battaniye geldiğini belirtti.

Yaşanan sel felaketinin yaralarının sarılması için dünya ülkelerinin acilen harekete geçmesi gerektiğini, bölgede ibret verici bir insanlık dramı yaşandığını, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesinin önemli olduğunu söyleyen Karaman, Uşaklı battaniye üreticilerin üzerlerine düşen görevi yerine getirmek için hazır olduğunu bildirdi.
Pakistan'da 20 milyon kişinin evsiz kaldığını, bu insanların doğa şartlarından korunmak, yaşamlarını sürdürebilmek için acil ihtiyaçlarının karşılanmasının zorunlu olduğunu, sokakta kalan insanlar için battaniyenin hayati önem taşıyan bir malzeme olduğunu dile getiren Karaman, şöyle konuştu:
''Türkiye'deki battaniye üretiminin yüzde 98'ini Uşak gerçekleştiriyor. Bugün il genelinde 50 battaniye üreticisi, günlük 60 bin battaniye üretim kapasitesine sahip. Pakistan'da insanlar açıkta ve doğa şartlarına direnerek yaşam mücadelesi veriyor. Bölgeye milyonlarca battaniye gönderilmesi gerekiyor. Biz Türkiye olarak dost Pakistan halkının her zaman yanında olduk. Bu zor günlerde de Pakistan halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Uşaklı battaniye üreticileri bölgeden gelecek battaniye taleplerine cevap vermek için hazırlıklarını tamamladı. Şu an tüm firmaların gözü kulağı bölgeden gelecek haberlerde. UTSO olarak battaniye üretim kapasitemiz ve ürün yelpazemizle ilgili başta Odalar ve Borsalar Birliği olmak üzere İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler ile tüm belediyelere ve sivil toplum örgütlerine ulaşmaya çalışıyoruz. Üreticilerimiz tüm talipleri karşılayabilecek kapasitede. Kızılay 200 bin adet battaniye için ihale açıyor. Talebin her geçen gün artacağını düşünüyoruz.''

-BATTANİYECİLER BAĞIŞ YAPACAK-
Türkiye'den gönderilecek yardım malzemeleri için bağışların sürdüğünü, UTSO olarak il genelindeki battaniye üreticileriyle temasa geçerek bağış için battaniye toplayacaklarını kaydeden Karaman ilk yardımı battaniye üreticilerinin yapacağını söyledi. Her battaniye üreticisinin imkanları doğrultusunda battaniye bağışlaması için çaba harcadıklarını söyleyen Karaman, şöyle konuştu:
''Üreticilerimiz önce kendileri battaniye bağışlayacak. Orada yaşayan dost ve kardeş Pakistan halkına yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız. Topladığımız battaniyeleri Uşak Valiliğine teslim edeceğiz. Halkımızında yardım kampanyalarına destek olmasını istiyoruz.''

-STOKLARDA 1,5 MİLYON BATTANİYE VAR-
Saçlı Battaniye Yönetim Kurulu Üyesi Al Zengi ise yaptığı açıklamada, il genelinde battaniye üreticilerin bölgeden gelecek taleplere cevap verebilmek için hazır olduğunu söyledi. Uşak'ta battaniye firmalarının stoklarında 1.5 milyon battaniye bulunduğunu ifade eden Zengi, şunları söyledi:
''İlimizde 6 liradan 20 liraya kadar çeşitli kalitelerde battaniye üretiliyor. Bölgeden gelecek taleplere Uşak cevap verebilir. Biz de firma olarak hazırlıklarımızı yaptık. İlk bağışçı biz olacağız. Battaniye üreticileri olarak yüklü miktarda bağış yapmayı düşünüyoruz. Daha önce dünyanın değişik ülkelerinde meydana gelen felaketlerde üzerimize düşeni yapmıştık. Uşaklı battaniyeciler olarak üzerimize düşeni yine yapacağız.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com