Uşaklıların önüne iki sandık birden koyalım

Uşaklıların önüne iki sandık birden koyalım
Uşak Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının ilk birleşimi Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın başkanlığında yapıldı. Toplantısında AK Partili üye Serhat Eren, meclisin karar alamaz hale geldiğini iddia ederek” Tüm meclis üyeleri yedeklerle bi

Uşak Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının ilk birleşimi Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın başkanlığında yapıldı. Toplantısında AK Partili üye Serhat Eren, meclisin karar alamaz hale geldiğini iddia ederek” Tüm meclis üyeleri yedeklerle birlikte istifa etsin. Haziran ayındaki seçimlerde Uşaklıların önene iki sandık birden koyalım”diyerek ilginç bir öneri sundu.

Belediye meclis salonunda akşam saatlerinde gerçekleştirilen Mart ayı olağan toplantılarının ilk birleşiminde 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken Belediye Başkanı Ali Erdoğan, kentsel dönüşüm projesi ile ilgili son gelişmeleri aktardı. Başkan Erdoğan toplantının gündem maddelerine geçilmeden önce kentsel dönüşüm projesinin TOKİ tarafından gerçekleştirileceğini belirterek meclis üyelerine bilgi verdi. Proje ile ilgili Bölge İdare Mahkemesi'nin verdiği iptal kararı sonrasında belediye meclisinden konuyla ilgili bir karar alamadıklarını bu nedenle TOKİ'yi davet ettiklerini belirten Erdoğan, projenin sınırlarının değişmeyeceğini ifade etti. Erdoğan yıkım işlemleri bittikten sonra projenin tamamıyla TOKİ tarafından yürütüleceğini ve belediyenin icracı olmaktan çıkacağını dile getirdi.
UŞAKLILARIN ÖNÜNE İKİ SANDIK BİRDEN KOYALIM
Başkan Erdoğan'ın bu açıklamalarının ardından gündem maddeleri görüşülmeye başlandı. Kent merkezindeki bir bölgede imar planı değişikliğiyle ilgili gündem maddesinin görüşüldüğü sırada yaşanan tartışmalar üzerine söz alan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Serhat Eren, ilginç bir öneri sundu. AK Partili Eren, belediye meclisinin hiçbir konuda karar alamadığını ve bu nedenle Uşak'ın zarar gördüğünü iddia ederek 32 meclis üyesine yedeklerle birlikte istifa etmeye davet etti. Serhat Eren bu ilginç önerisi ile ilgili şunları söyledi; Belediye meclisi son aylarda hiçbir konuda sağlıklı bir karar alamıyor. Meclis bu haliyle görevini yerine getiremiyor. Bu da kente zarar veriyor, kentin önünü tıkıyor. Hep birlikte yedek üyeler dahil istifa edelim. Bırakalım bu kente hizmet edecek yeni meclis üyeleri gelsin bizim yerimize. 12 Haziran tarihinde yapılacak seçimlerde Uşaklıların önüne iki sandık birden koyalım. Halk yeni bir meclis yeni bir belediye yönetimi seçsin”dedi.
İSTİFA ETMEYE HAZIRIM
AK Partili Serhat Eren'in bu önerisi üzerine Belediye Başkanı Ali Erdoğan meclis üyelerinin istifa etmesi halinde kendisinin de istifa edeceği sözünü verdi. Başkan Erdoğan öneriyle ilgili olarak “Eğer tüm meclis üyelerimiz aynı şeyi düşünüyorsa bu meclis görevini yapamaz hale geldiyse gereğini yapalım. Yedekler dahil meclis üyelerimizin tamamı istifa ederse söz veriyorum bende görevimden istifa edeceğim. Böyle bir durum oluşursa istifa etmeye hazırım”dedi.
Bu sırada bazı MHP'li meclis üyeleri öneriye sıcak bakmadıklarını ifade etti. Başkan Erdoğan 7 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından oturumu kapattı ve ikinci birleşimin yarın yapılacağını bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com