Uşak'ta Ahilik Haftası Kutlamaları

Uşak'ta Ahilik Haftası Kutlamaları
Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 'Ahilik Haftası' kutlamaları kapsamında Vali Özdemir Çakacak'ı ziyaret etti.

Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 'Ahilik Haftası' kutlamaları kapsamında Vali Özdemir Çakacak'ı ziyaret etti. Vali Çakacak ziyaret nedeniyle ildeki tüm esnafların haftasını kutladı ve esnafların toplumun temel direği olduğunu belirtti.
Ahilik Haftası nedeniyle Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sadettin Öztürk, yılın Ahisi seçilen Etem Çiftlik ve birliğe bağlı 17 oda başkanı, Uşak Valisi Özdemir Çakacak'ı ziyaret etti.
Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Sadettin Öztürk, amaçlarının Ahilik Haftası'nın bayram havasında kutlanmasını sağlamak olduğunu ifade ederek, “Eski geleneklerimizi yaşatmak ve özümüzü yansıtmak istiyoruz. Toplumun orta direği olan esnafımızın önemini tüm halkımıza aktarmak için Ahilik kutlamaları büyük önem arz ediyor. Esnaf, bulunduğu çevreye faydalı olan herkesi gözeten insandır. Bu imajı topluma anlatmak ve kaynaşmayı arttırmak, sorunlara çözüm bulmak bizim görevimiz” dedi.
Ahilik teşkilatının önemine değinen Vali Çakacak, tüm esnafın ahilik bayramını kutladığını belirterek, ''Ziyaretten dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. Uşaklı tüm esnafımızın ahilik bayramını kutluyorum. Ahilik Haftası 4 yıldır kutlanılmaktadır. Milletimizi ayakta tutan değerlerlerden birisi ahilik teşkilatıdır. Ahilik Anadolu'nun Türkleşmesinden itibaren kutlanmaktadır. Ahilik aynı zamanda Meslek ahlakı, meslek öğretileri olan toplum barışına katkı sunan bir teşkilattır. Millet olarak böylesine güzel hasletlerimizi sahip çıkmalı ve gelecek kuşaklara aktarmalıyız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com