Uşak'ta AK Parti ve CHP oylarını yükseltti

Uşak'ta AK Parti ve CHP oylarını yükseltti
Uşak'ta 12 Haziran milletvekilliği genel seçimlerinde AK Parti ve CHP'nin oyları artarken MHP oyları düştü. Milletvekilliklerini ise yine bir önceki dönemde olduğu gibi iki AK Parti bir de CHP kazandı.

Uşak'ta 12 Haziran milletvekilliği genel seçimlerinde AK Parti ve CHP'nin oyları artarken MHP oyları düştü. Milletvekilliklerini ise yine bir önceki dönemde olduğu gibi iki AK Parti bir de CHP kazandı.

Seçimlerde AK Parti ve CHP'nin milletvekili sayıları değişmedi. 2002 ve 2007'de 2'şer milletvekili çıkaran AK Parti, bu seçimde de İsmail Güneş ve Mehmet Altay'ı TBMM'ye gönderdi. CHP ise; birinci sıra adayı Dilek Akagün Yılmaz'ı Ankara'ya gönderdi. Kentsel dönüşüm, çevre yolu, deri sanayicilerinin eski günlerine dönmesi, tekstil ve geri dönüşüm sektörlerine teşvik isteyen kent, yeni milletvekillerinin bu sorunların çözümünde etkin bir rol oynamasını istiyor. AK Parti ülke genelinde olduğu gibi Uşak'ta da yüzde 49 oy alırken CHP yüzde 29 oy aldı, MHP ise yüzde 16 oy aldı. Genel seçimleri galip bitiren AK Parti sonuçları sevinçle karşılarken CHP ve MHP sonuçlardan memnun olmadı.

AK PARTİ UŞAK'TA YÜZDE 49.8 ALDI
12 Haziran seçimlerinde AK Parti ve CHP oylarını arttırırken MHP oyları düştü. AK Parti 2002 seçimlerinde 47 bin oy alırken 2007 yılında 85 bin oy almıştı. 12 Haziran seçimlerinde ise oylarını 25 bin arttırarak 110 bin oy alarak ilde bir ilke imza attı. CHP ise 2002 seçimlerinde 43 bin, 2007'de 44 bin oy alırken 12 Haziran seçimlerinde oyunu 22 bin arttırarak 66 bine yükseltti. MHP ise 2002 seçimlerinde 18 bin, 2007'de 38 bin oy alırken 12 Haziran seçimlerinde iki bin oy kaybederek 36 binde kaldı.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VAATLERİN YERİNE GETİRİLMESİNİ İSTİYOR
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet seçim sonuçlarını saygıyla karşıladıklarını ifade ederek, “ Millet seçimini yaptı. Oda olarak beklentilerimizi inşallah karşılar. Maalesef bizim istediğimiz sanayici arkadaşımız seçilemedi. Bunlar seçimin normal tarafları. Bir doktor ve bir avukat bizi ne kadar anlar? Bu konuda tereddütlerimiz var. Artık bu seçilenlerle Uşak'ı temsil edeceğiz. Onlardan tek isteğimiz Ankara'ya geldiğimizde bize bazı kapıları açmaları. Taleplerimizi bir dosya ile hazırladık ve milletvekilleriyle paylaşacağız. Geri dönüşüm sektörüne enerji teşviki, diğer destekler, yatırımcıların kente çekilmesi ve tanıtım gibi konularda milletvekillerinin de desteğini almak istiyoruz” dedi.
Uşak Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Azmi Yılancıoğlu ise , “Seçim döneminde vatandaşa bir çok vaatler verildi. Uşak'a 15 yeni fabrika ve 5 bin istihdam sözü verdiler. Bunun takipçisiyiz. Eğer bu yatırımları sağlarlarsa başımızın üstünde yerleri var. Fakat sağlayamazlarsa bir sonraki seçimde bu iktidara eksi puan kazandırır. Seçilen milletvekillerinin Uşak'ın sorunlarını iyi analiz etmelerini istiyoruz” dedi.
Uşak Sarraflar ve Kuyumcular Odası Başkanı Atalay Savaş da, “Milletvekillerimizin Uşak için iyi çalışacağını tahmin ediyorum. Mutlaka bu düşünce ile oraya gidecekler. Üçü de iyi insanlar. Uşak'a hayırlı olacağı kanaatindeyim. 6 ay ve 1 yıl arayla onları takip etmeli ve daha iyi çalıştırmalıyız. Geçmiş dönemlere göre daha olacak. En azından içimizden insanlar gitti. Çevre yolu yapılmalı. Banaz'a Hamamboğazı için söz verenlerin suyuna gitmek ve onları yatırım için tetiklemek lazım. İktidar partisinin 15 fabrika sözünün en az yarısı gerçekleşmeli” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com