Uşak'ta Atatürk posteri krizi

Uşak'ta Atatürk posteri krizi
Uşak'ta, aile hekimliği uygulamasında aile hekimi olarak çalışacak 101 hekimin yerleştirme ve kura çekme töreninde salona asılan ve Atatürk'e benzemeyen Atatürk posteri tepki çekti.

Uşak'ta, aile hekimliği uygulamasında aile hekimi olarak çalışacak 101 hekimin yerleştirme ve kura çekme töreninde salona asılan ve Atatürk'e benzemeyen Atatürk posteri tepki çekti.
CHP İl Başkanı Özdemir Postacı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ercan Uzun, olayı kınadı.
Sağlık İl Müdürü Dr. Ali Taşçı, olayla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.
Geçen Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi'nde İl Sağlık Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen aile hekimleri için yerleºtirme ve kura çekme töreninde salona as?lan Atatürk posteri tepkilere neden oldu.
CHP Uşak İl Başkanı Özdemir Postacı ile Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi Başkanı Ercan Uzun, Atatürk'e benzemeyen posterin resmi bir törende salona asılmasını kınadıklarını bildirdi.
CHP İl Başkanı Özdemir Postacı, konuyla ilgili olarak, 'Bu işin başında olanlar için çok ağır bir kelime olacak ama bu tam bir rezalet. Hiç uygun olmayan bir durum. Bugüne kadar hiçbir yerde böyle bir Atatürk posteri görmedik. Bu işi yapan yetkililer o posteri oradan indirebilirdi. Tören öncesi posteri asıldığı yerden indirselerdi daha iyi olurdu. Ama ne yazık ki bunu yapmamışlar. Uşak'ın bu tür olaylarla karşılaşması bizi üzdü. Atatürk'e benzemeyen bu posteri salona asanları kınıyorum' dedi.
ADD Uşak Şubesi Başkanı Ercan Uzun ise olayı skandal olarak yorumladı ve olayın tesadüf olmadığını iddia etti. Uşak'ta daha önce de bu tür olaylarla karşılaştıklarını iddia eden Ercan Uzun, şunları söyledi: 'Önemli bir resmi toplantıda Atatürk'e benzemeyen bir posterin asılmasını skandal olarak görüyoruz ve tesadüf olmadığını düşünüyoruz. Biz daha önce bu tür toplantılarda benzer olaylarla karşılaştık. İl Sağlık Müdürlüğü Atatürk posteri bulamadığını duyduk. Bir ilin Sağlık Müdürlüğü'nde Atatürk posteri
bulunmaması bile büyük bir skandal. Bu ülkenin kurucusuna gösterilen bir samimiyetsizliktir.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com