Uşak'ta EKO Okul Projesi

Uşak'ta EKO Okul Projesi
İlköğretim Okullarında öğrencilere çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek amacıyla uygulanan Eko- Okullar Projesi kapsamında üç okul Yeşil bayrak almaya hak kazandı.

İlköğretim Okullarında öğrencilere çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek amacıyla uygulanan Eko- Okullar Projesi kapsamında üç okul Yeşil bayrak almaya hak kazandı.
Eko Okullar Projesi'nde yer alan okullar tarafından Tiritoğlu Parkı'nda “2. Atık Sergisi” açıldı. Sergi açılışında yöresel halk oyunları gösterisi yapan minik öğrenciler katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Eko Okullar Projesi Koordinatörü Uşak İl Özel İdaresi Bilgi İşlem Müdürü Hasan Ortaç, sergi açılışında proje ortağı olan Halit Ziya Uşaklıgil ve Ganime Özadam İlköğretimOkulu ile Atlı Karınca Kreş ve Gündüz Bakımevi'nin yaptıkları çalışmalar ve çevreye gösterdikleri duyarlılıklarından dolayı Dünya Çevre Eğitim Vakfı (Foundation For Environmental Education) tarafından Yeşil Bayrak ile ödüllendirildiğini söyledi. Yaklaşık iki yıl önce başlattıkları projeye Fevzi Çakmak, Dülgeroğlu, 23 Nisan, Halit Ziya Uşaklıgil ve Ganime Özadam İlköğretim Okulu ile Atlı Karınca Kreş ve Gündüz Bakımevi'nin ortak olduğunu söyleyen Hasan Ortaç, 3 okulun yeşil bayrakla ödüllendirilmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. Eko Okullar Projesi'nin devam edeceğini ve tüm okulların müracaat etmesini istediklerini de ifade eden Ortaç şunları söyledi; “ İki yıl önce başlattığımız proje kapsamında önemli etkinlikler yaptık. Amacımız öğrencilere çevre bilincini ve sürdürülebilir çevre yönetimi eğitmek. İki yıldır atık konusunda çalışmalar yapıyorduk. Bundan sonraki iki yılda ise su ile ilgili çalışmalar yapacağız. İnsan hayatında suyun önemi, kullanılabilir su kaynakları ve su kaynaklarının kirlilikten kurtarılması gibi konular üzerinde duracağız. Tüm okullar projede yer alabilir. Biz daha fazla okulun projeye katılmak için müracaat etmesini bekliyoruz. 3 okulumuza verilen yeşil bayrak belli aralıklarla yenileniyor. Bu bayrağı almaya hak kazanan okullarımızın bayrağı koruması için çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor ”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com