Uşak'ta festival heyecanı başlıyor

Uşak'ta festival heyecanı başlıyor
Sanat Festivali etkinlikleri bugün yapılacak kortej yürüyüşü ile start alacak.

Uşak Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü organize edilen 'Cumhuriyetin Aydınlığında Sanat Festivali' etkinlikleri bugün yapılacak kortej yürüyüşü ile start alacak. Belediye Başkanı Ali Erdoğan festival etkinlikleri öncesi sanatçılarla tanıtım toplantısında bir araya geldi.

Atatürk Kültür Merkezi'nde festivalde görev alacak personel ve etkinliklere katkı sunacak yerel sanatçılarla bir araya gelen Belediye Başkanı Ali Erdoğan, amaçlarının kentteki kültür ve sanat etkinliklerin artmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Bu yıl 3. düzenledikleri festivalin önceki yıllara oranla daha kapsamlı olacağını da belirten Erdoğan, festival etkinliklerinde 22 ayrı sanat dalında 118 sanatçının eser üreteceğini söyledi.

'Cumhuriyet'in Aydınlığında Sanat Festivali'ni' geleneksel hale getirmeyi planladıklarını da ifade eden Erdoğan, " Kültür ve sanat toplumların vazgeçilmez unsurları arasındadır. Toplumlar kendi kültürlerini ve sanatlarını yansıtarak tarihte var olmuşlardır. Dün olduğu gibi günümüzde de toplum hayatında kültür ve sanatın büyük bir önemi vardır. Biz belediye olarak ilimizde sanatın gelişmesine katkı sağlamak gençlerimizin kültür ve sanat etkinliklerine katılmasını sağlamak için böyle bir festivali üç yıldır yapıyoruz. Kentin sokaklarında onlarca sanatçı, resim çiziyor, taş oymacılığı ve onlarca etkinlik yapıyor. Bu halkımızın ilgisini çekiyor. Tarihi evlerin bulunduğu bölgeler kentin merkezi, tarihi ve kültürel değerlerimizin bulunduğu mekanlar 7 gün boyunca sanatçılara ev sahipliği yapacak. Festival sonunda ise ortaya çıkan eserleri sergileyeceğiz" dedi

Tanıtım toplantısına katılan yerel sanatçılar ise festivale katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.(VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com