Uşak'ta kanser hastası destek istiyor

Uşak'ta kanser hastası destek istiyor
Uşak’ta yaklaşık 7 ay önce yakalandığı akciğer kanseriyle mücadele eden Mehmet Gültekin, tedaviye devam edebilmek için hayırsever vatandaşlardan ve yetkililerden destek istiyor.

Uşak kent merkezinde yaşayan 3 çocuk babası Mehmet Gültekin (52) 7 ay önce akciğer kanserine yakalandı. Hastalığa yakalandıktan sonra tedavi için İzmir’e gidip gelmeye başlayan Gültekin durumu kötüleşince çalışamaz hale geldi.

Maddi durumu iyi olmadığı için tedavi için İzmir’e gidip gelmekte güçlük çeken Mehmet Gültekin hayırseverlerden ve yetkililerden destek istiyor. Evli olan iki çocuğunun kendisinden ayrı yaşadığını bir çocuğunun ise lisede okuduğu belirten Gültekin 3 aydır da maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi için İzmir’e gidemiyor. Yaklaşık 4 aydır yatağa bağımlı olan Gültekin, maddi durumları iyi olmadığı için komşuların yardımıyla yaşamaya çalıştıklarını belirtti.

Eşinin hastalığı nedeniyle zor duruma düştüklerini ve evde çalışan hiç kimsenin olmadığını belirten Nurten Gültekin ise evde bakım parası için müracaat ettiklerini ve Şubat ayından itibaren devletten yardım almaya başlayacaklarını belirtti. Alacakları evde bakım parasının kendileri için yeterli olmayacağını da belirten Nurten Gültekin, “Eşim 7 ay önce kansere yakalandı.

Uşak’a doktora gittiğimizde tedavinin İzmir’de yapılabileceğini söylediler doktorlar. İlk aylarda kemoterapi için İzmir’e gidip geldik. Ayda 14 gün hastanede kalmak zorunda olduğumuz için masrafların altından kalkamadık. 3 aydır maddi imkansızlıklar yüzünden tedaviye gidemiyoruz. Tedaviye gidip gelebilmemiz için ayda 400 TL masraf yapmak zorunda kalıyoruz. Şuan evde çalışan hiç kimse olmadığı için bu parayı karşılayabilecek durumumuz yok. Kızımız lisede öğrenim görüyor. Onunda eğitim masrafları var. Hiç birini karşılayamaz hale geldik. Komşuların ve akrabaların yardımlarıyla yaşaya çalışıyoruz. Bu yıl devletten kömür yardımı aldık. Bakım parasını Şubat ayı sonunda almaya başlayacağız. Ancak bu para tedavi için İzmir’e gidip gelmemize yetmeyecek. Ayrıca çalışan olmadığı için evin ihtiyaçları ve lisede okuyan kızımın ihtiyaçlarını karşılamayacak.

Bu nedenle hayırseverlerden ve yetkililerden tedaviye gidip gelebilmek için maddi destek istiyoruz. Eşimin şuanda ışın tedavisi görmesi gerekiyor. İzmir’e gidip gelecek parayı temin edemezsek tedavi yarım kalacak” dedi.

40 YILDIR SİGARA İÇİYOR
Hastalığa yakalanmadan önce yaklaşık 40 yıl günde iki paket sigara içtiğini ve şuan çok pişman olduğunu belirten Mehmet Gültekin ise “Hastalığa yakalanmadan önce çalışarak ailemin geçimini sağlıyordum. İki evladımı evlendirdim. Onların da maddi durumu iyi olmadığı için bize yardım edemiyorlar.

Ben 40 yıl günde iki paket sigara ve alkol kullandım. Kansere yakalanmanın en büyük nedeni sigara ve alkol. Doktorlar bana böyle dedi. Sigara içtiğime şimdi çok pişmanım ama artık çok geç. Daha önce sigaranın kansere yol açtığını söylüyorlardı. Biz bu uyarılara dikkate almadık ve sigara içmeye devam ettik. Sonunda kansere yakalandım.

Ben özellikle gençlerin sigara ve alkolden uzak durmasını tavsiye ediyorum. Çünkü sigara ve alkol ilerleyen yaşlarda ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor. İnsanın yaşam kalitesini düşürüyor. Yapılan uyarıların ne anlama geldiğini şimdi daha iyi anlıyorum. Keşke Gençlik yıllarımda bu uyarıları dikkate alıp alkol ve sigaradan uzak dursaydım” dedi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com