Uşak'ta sağanak yağmur ve siddetli rüzgar

Uşak'ta sağanak yağmur ve siddetli rüzgar
Uşak kent merkezinde sabahın erken saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan sağanak yağmur ve şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiliyor. Sağanak yağmur ve şiddetli rüzgarın hafta sonuna kadar etkili olması bekleniyor.

Uşak Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kentte kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtınanın etkili olduğunu ve rüzgarın saatteki hızının zaman zaman 40 kilometre ulaştığını bildirdi. Meteoroloji ayrıca sabah saat 04.00 sıralarından itibaren etkili olmaya başlayan sağanak yağmurun Cumartesi akşam saatlerine kadar devam edeceğini bildirdi. Şiddetli rüzgarın ise yarından itibaren etkisini azaltması bekleniyor. Rüzgarın saatteki ortalama hızının 20 kilometre olduğunu ve zaman zaman hızının saatte 40 kilometreye kadar çıktığını da belirten yetkililer, yağış ve etkili rüzgar nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşları sürücüleri uyardı.

Uşak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri de havaların soğumasıyla birlikte sobaların yanmaya başladığını belirterek, vatandaşlara gece sobalarını söndürmeden yatmamalarını tavsiye etti. İtfaiye yetkilileri ayrıca zehirlenme vakalarına karşı baca temizliğinin de mutlaka yaptırması gerektiğinin önemine dikkat çekti. Trafik ekipleri ise sürücüleri dikkatli araç kullanmaları yönünde uyardı. (VİK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com