Uşak'ta Sanat Festivali heyecanı

Uşak'ta Sanat Festivali heyecanı
Uşak'ta 24-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 'Cumhuriyetin Aydınlığında Sanat Festivali' kapsamında İsmetpaşa Caddesi üzerinde 400 metre uzunluğundaki tuval üzerinde yüzlerce öğrenci resim çalışması yaptı. 'Al fırçanı b

Uşak'ta 24-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 'Cumhuriyetin Aydınlığında Sanat Festivali' kapsamında İsmetpaşa Caddesi üzerinde 400 metre uzunluğundaki tuval üzerinde yüzlerce öğrenci resim çalışması yaptı. 'Al fırçanı boyanı kur dünyanı' sloganı ile öğrenciler tuvale istedikleri resmi çizdi.
Uşak Tanıtım Platformu tarafından organize edilen ve 24-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 'Cumhuriyetin Aydınlığında Sanat Festivali' düzenlenen törenle start aldı. İsmetpaşa Caddesi'nde gerçekleştirilen açılış törenine Vali Özdemir Çakacak ile Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın katılmaması dikkat çekti. Törene Vali Yardımcısı Mehmet Ünal, Belediye Başkan Vekili Mustafa Gündüz, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Oktay Akarca, Ankara Sanata Saygı Derneği Başkanı Mustafa Erol ile öğrenciler ve bazı daire müdürleri katıldı. Festivale yaklaşık 30 ilden çeşitli sanat dallarında isim yapmış sanatçı ve çok sayıda akademisyen katılıyor. Festival kapsamında ; halı kilim dokumacılığı, resim, ahşap boyama, halk konserleri, sema gösterileri, atölye çalışmaları ve tiyatro gösterileri düzenlenecek.
Uşak Belediye Başkan Vekili Mustafa Gündüz törende yaptığı konuşmada, “Festivaldeki amacımız kentimizin kültürel, tarihi ve sanatsal yönünü tanımaktır. Bu yıl ilk defa düzenlenecek festivali geleneksel hale getirmek ve ulusal çapta ün kazandırmak istiyoruz. Festival boyunca kentin sosyal hayatını canlandırmaya, farklı sanat dallarındaki sanatçıların canlı performanslarını festivalin son günü sergileyeceğiz”dedi. Vali Yardımcısı Mehmet Ünal ise, kentte ilk defa böyle bir festivalin yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Festival için düzenlenen açılış töreninin ardından İsmetpaşa caddesinde 400 metre uzunluğunda bir metre 50 santimetre genişliğinde yağlı boya resim çalışması yapılmak üzere beyaz tuval serildi. Yüzlerce öğrenci ellerindeki fırça ve yağlı boya ile istedikleri resmi çizdi. Öğrenciler beyaz tuval üzerinde akşam saatlerine kadar resim çizmeye devam edecek. Festival kapsamında ayrıca İsmetpaşa üzerinde kurulan stantlarda ve kentin değişik bölgelerinde bir çok sanatçı resim çalışması yapacak. Festivalin son gününde sanatçıların çalışmaları bir sergi ile sergilenecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com