Uşak'ta Yayla Şenliği başladı

Uşak'ta Yayla Şenliği başladı
- Uşak Belediyesi tarafından bu yıl 3. gerçekleştirilecek Yayla Kültür Sanat ve Tarhana Şenliği kortej yürüyüşü ve mehteran gösterileri ile başladı.

- Uşak Belediyesi tarafından bu yıl 3. gerçekleştirilecek Yayla Kültür Sanat ve Tarhana Şenliği kortej yürüyüşü ve mehteran gösterileri ile başladı.
01-04 Temmuz 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek şenlik kapsamında tiyatro gösterileri, halk konserleri ve animasyon gösterileri ile çeşitli yarışmalar düzenlenecek. 4 gün sürecek şenlik etkinlikleri Uşak Belediyesi önünde düzenlenen mehteran gösterileri ile start aldı. Mehteran gösterileri ve açılış konuşmalarının ardından Atatürk Anıtı'na kadar süren kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşe Belediye Başkanı Ali Erdoğan, mahalli sanatçılar, mehter takımı, atlı cirit gösterisi yapacak ekipler, yarenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kortej yürüyüşü sırasında ateş adam gösterileri vatandaşları heyecanlandırdı. Cadde boyunca ateş püskürten ateş adamlar büyük alkış aldı.
Belediye Başkanı Ali Erdoğan, bu yıl 3.'sü gerçekleştirilen şenliklerin şölen havasında geçeceğini ifade ederek tüm vatandaşların şenliklere katılarak çeşitli gösteriler ile halk konserlerini izlemeye davet etti. Yayla Kültür Sanat ve Tarhana Şenlikleri 4 gün boyunca Uşak Belediyesi'ne ait Huzurpark'ta gerçekleştirilecek. Şenlikler kapsamında Orhan Ölmez ve Yonca Lodi'nin katılacağı halk konserleri, Erol Günaydın tiyatrosunun sahneleyeceği müzikal tiyatro, cirit gösterileri, çocuk tiyatroları, tasavvuf musikisi ve sema gösterileri gerçekleştirilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com