"Uşak'taki 3 milletvekilliğini de kazanacağız”

"Uşak'taki 3 milletvekilliğini de kazanacağız”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mahmut Ünal, 12 Haziran seçimlerinde iktidar olacaklarını iddia etti. CHP iktidarında yerel basının sorunlarına çözüm getireceklerini ifade eden Ünal, “Demokrasinin yerleşmesi için basın özgürlüğüne önem ver

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mahmut Ünal, 12 Haziran seçimlerinde iktidar olacaklarını iddia etti. CHP iktidarında yerel basının sorunlarına çözüm getireceklerini ifade eden Ünal, “Demokrasinin yerleşmesi için basın özgürlüğüne önem vermeliyiz” dedi.

Milletvekili adayları Dilek Akagün Yılmaz, Mustafa Aydın ve Dr. Erol Gilim ile birlikte gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya gelen CHP İl teşkilatı yerel basının sorunlarını dinledi. CHP iktidarında gazetecilerin sorunlarına çözüm getireceklerini ifade eden CHP İl Başkanı Mahmut Ünal, basın özgürlüğünün önemine değindi. Hedeflerinin Uşak'ta 3 milletvekilliğini de kazanmak olduğunu anlatan ve 10 Mayıs 2011 günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Uşak'a gelerek miting yapacağını söyleyen Mahmut Ünal, “Milletvekili adaylarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 10 Mayıs günü Genel Başkanımız Atatürk Anıtı önünde halka hitap edecek. Mitingin bir şölen havasında geçmesini arzu ediyoruz. Seçim çalışmaları kapsamında ilçe, belde ve köy gezilerimiz devam ediyor. Vatandaşlara partimizin programlarını ve AK Parti hükümetinin yanlış uygulamalarını anlatıyoruz. İktidarın yanlış tarım politikaları çiftçiyi ve hayvancılığı yok olma noktasına getirdi. Çiftçi, esnaf, sanayici borç batağında. 12 Haziran seçimleri ülkemizin geleceği için büyük önem arz ediyor. İktidarın basın üzerindeki baskısı her geçen gün artıyor. Yerel medyanın sorunlarını biliyoruz. Ülkemizde demokrasinin yaygınlaşması için basın özgürlüğüne önem vermek zorundayız. CHP iktidarında yerel basının sorunlarına çözüm getireceğiz ” dedi.
CHP Uşak birinci sıra Milletvekili Adayı Dilek Akagün Yılmaz ise yerel basının sorunlarını bildiklerini ve iktidar olmaları halinde basının sorunlarını çözmek için gayret sarf edeceklerini ifade ederek, “Yerel basın zor şartlar altında hizmet veriyor. Ekonomik zorlukların yanı sıra çeşitli baskılara maruz kalıyor. Yerel basın güçlenmesi ve ayakta durabilmesi için elimizden gelen desteği vereceğiz. Demokrasinin yaygınlaşması için özgür, ilkeli, tarafsız ve güçlü bir basına ihtiyacımız var. İlimizdeki gazetecilerden tarafsız ve herkese eşit mesafede olmalarını istiyoruz” dedi.
CHP ikinci sıra adayı Mustafa Aydın ile üçüncü sıra adayı Dr. Erol Gilim ise konuşmasında yürttükleri seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. 12 Haziran seçimlerinde iktidara geleceklerini iddia eden Aydın ve Gilim, “Ön seçimle birlikte çalışmalarımıza hız verdik. Uşak'ta partimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Hedefimiz 3 milletvekilliğini de kazanmak. Partimizin tüm organları bu hedef doğrultusunda bizimle birlikte çalışıyor. İlimizde görev yapan gazetecilerin ve yerel basının seçim sürecinde tarafsız ve ilkeli bir yayın anlayışı benimsemesini istiyoruz” dediler.
CHP İl Başkanı Mahmut Ünal ve milletvekili adayları daha sonra gazetecilerin sorularını da yanıtlayarak sıkıntıları hakkında bilgi aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com