"Uşak'tan 100 bin oy almayı hedefliyoruz”

"Uşak'tan 100 bin oy almayı hedefliyoruz”
CHP İl Başkanı Mahmut Ünal ve milletvekili adayları Basın Kulübü'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayarak seçim çalışmalarını değerlendirdi.

CHP İl Başkanı Mahmut Ünal ve milletvekili adayları Basın Kulübü'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayarak seçim çalışmalarını değerlendirdi.

CHP İl Başkanı Mahmut Ünal, Merkez İlçe Başkanı İbrahim Turan ve milletvekili adayları Dilek Akagün Yılmaz ile Mustafa Aydın, Öz Ege televizyonu tarafından hazırlanan Basın Kulübü'ne konuk oldu. Şelale Kafe'deki toplantıda seçim çalışmaları hakkında bilgi veren CHP'liler gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
Hedeflerinin Uşak'ta birinci parti olmak olduğunu söyleyen İl Başkanı Mahmut Ünal, “ Seçimlerin huzur ve güven ortamında geçmesini arzu ediyoruz. Hedefimiz Uşak'ta yüz bin oy alarak birinci parti olmak” dedi. CHP birinci sıra adayı Dilek Yılmaz ise “Biz sesli çoğunluğun değil; sessiz çoğunluğun desteğini alıyoruz” iddiasında bulundu.
Kentin ekonomik, kültürel ve sosyal alanda gelişmesi için hayata geçirmeyi planladıkları projeleri anlatan İl Başkanı Mahmut Ünal, “12 Haziran seçimlerinde Türkiye'yi AK Parti iktidarından kurtaracağız. İktidarın yanlış uygulamaları toplumun tüm kesimlerini olumsuz etkiledi. Uşak teşkilatı olarak seçime hazırız. Ön seçim yaparak demokrasiye olan inancımızı ortaya koyduk. Ön seçim partimize olan ilgiyi arttırdı. Hedefimiz en az yüz bin oy olarak Uşak'ta birinci parti olmak. Bu hedefi ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.
Uşaklı tekstilcilerin ve dericilerin sorunlarını dinlediklerini ve yeni projeler geliştirdiklerini söyleyen milletvekili adayı Dilek Akagün Yılmaz ise önceliği enerji desteğine vereceklerini söyledi. Uşak'ın geri dönüşüm sektöründe önemli bir potansiyele sahip olduğunu anlatan Yılmaz, “Uşak OSB ve Karma OSB'yi ziyaret ettik. Buradaki sanayiciler özellikle enerji maliyetlerinden dert yandı. Biz iktidar olsak da olmasak da seçimin hemen ardından sanayiciye yüzde 50 enerji teşviki için TBMM'ye teklif sunacağız. Uşak'ta daha çok iş alanı açmak için dericiliği yeniden canlandıracağız. Büyük şirketlerin kentte üretim yapmalarının önünü açacağız. Geri dönüşüm sektörünü destekleyerek daha fazla katma değer üretmesini sağlayacağız. CHP iktidarında üreticinin önünü tıkayan değil, kolaylık sağlayan bir politika izlenecek” diye konuştu.
CHP'nin 2. sıra milletvekili adayı Mustafa Aydın da AK Parti'nin politikalarını eleştirdi. İktidar olmaları halinde tarım ve hayvancılığa ciddi destek vereceklerini de anlatan Aydın, tarıma dayalı sanayileşmeye de önem vereceklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com