Uşak'tan Pakistan'a 18 bin battaniye yardımı

Uşak'tan Pakistan'a 18 bin battaniye yardımı
Uşak Valiliği'nin koordinasyonunda sivil toplum örgütleri ve Uşak Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen kampanya çerçevesinde Pakistan'daki selzedeler için 18 bin battaniye toplandı. Vali Özdemir Çakacak, kardeş ülke Pakistan için düzenlenen kam

Uşak Valiliği'nin koordinasyonunda sivil toplum örgütleri ve Uşak Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen kampanya çerçevesinde Pakistan'daki selzedeler için 18 bin battaniye toplandı. Vali Özdemir Çakacak, kardeş ülke Pakistan için düzenlenen kampanyalarda toplam 228 bin TL nakit para ile 24 bin battaniye toplandığını söyledi.
Pakistan'daki selzedelere ulaştırılmak üzere Uşak Valiliği koordinasyonunda düzenlenen kampanya kapsamında toplanan ayni yardımlar düzenlenen törenle bu ülkeye gönderildi. Valilik önünde sabah saatlerinde düzenlenen tören sonrası yardım kamyonları yola çıktı. Törende konuşan Vali Özdemir Çakacak, kampanyaya destek veren Uşak halkına teşekkür ederek Pakistan için ilde toplanan nakit ve ayni yardımları da rakamlarıyla açıkladı. Törene Vali Özdemir Çakacak'ın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile daire müdürleri ve işadamları katıldı.
Kardeş ve dost ülke Pakistan için düzenledikleri yardım kampanyasına Uşaklıların yoğun ilgi gösterdiğini anlatan Vali Özdemir Çakacak, “ Sel felaketi nedeniyle dost ve kardeş ülke Pakistan büyük bir acı yaşadı. Ülke büyük bir sel felaketi sonucu yardıma muhtaç hale geldi. Acısını paylaşıyoruz. Milletimiz yardım severliği sadece ülkemizde meydana gelen afetlerle sınırlı değil. Dünyanın neresinde afet olursa insanımız yardıma koşuyor. Başbakan'ımızın genelgesi ile ülke çapında Pakistan için yardım kampanyası başladı.
Belirlenen bankalar ve çeşitli kuruluşlar aracılığı ile yardımlar gönderilmeye devam ediyor. ilimizde de Valilik öncülüğünde bir toplantı yaptık, ekip oluşturduk. Sanayiciler ve işadamları da kampanyaya destek verdi.
Kampanya kapsamında 18 bin 663 battaniye bin 700 metrekare kilim, 470 adet nevresim, 250 adet çarşaf, 13 çuval pike, 4 adet yorgan bağışlandı. Nakit olarak ta 228 bin lira nakdi yardım toplanarak Kızılay aracılığı ile Pakistan'a gönderilmiştir. Yapılan bu yardımlardan dolayı Uşak halkına teşekkür ediyorum”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com