Usame'nin Vasiyeti

Usame'nin Vasiyeti
Amerika'nın öldürüp denize gömdüğü Ladin'in 2001 yılında ailesine yazdığı vasiyet ortaya çıktı. İşte o vasiyet...

Kuveyt'te yayınlanan bir gazete El Kaide Lideri Usame bin Ladin'in son vasiyetini yayınladı. Ladin son vasiyetinde “Eşlerim yeniden evlenmesin” diyor.

Usame bin Ladin'in vasiyet mektubu yayımlandı.

Ladin'in vasiyet mektubu, Kuveyt merkezli bir Arapça gazete tarafından yayınlandı. Ladin dün yayımlanan son vasiyetinde dört karısı ve çocuklarından ayrı ayrı taleplerde bulunuyor. El Enba Gazetesi'nde yer alan mektuba göre; Ladin çocukları ve eşlerine yeterince zaman ayıramadığı için üzgün olduğunu söylüyor. Cihat için ailesini ihmal etmek zorunda kaldığını kabul eden Ladin, mektubunda çocuklarının kendisi gibi cihada katılmasını istemiyor. El Kaide lideri mektubu 14 Aralık 2001 tarihinde, 11 Eylül 2001 saldırılarından sonra ABD askerleri onu tüm dünyada ararken yazmış.

“Ebu Abdullah Usame Muhammed bin Ladin” imzalı mektup, bilgisayarda yazıldıktan sonra imzalanmış. Belge dört sayfadan oluşuyor. Ladin mektupta çevresindekilerden birinin ihaneti sonucu öleceği tahmininde bulunarak ölmesi halinde eşlerinin yeniden evlenmemesini istiyor. El Enba Gazetesi'nin haberinde vasiyet mektubunun nasıl ele geçirildiği belirtilmiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com