Üst Geçidi Kullanana Çorba Bedava!

Üst Geçidi Kullanana Çorba Bedava!
Üst geçidi kullanan öğrencilere bedava çorba ikram ediliyor..

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Merkezi, Selçuk Üniversitesi Yaya Üst Geçidi'ni kullanmaya teşvik etmek amacıyla öğrencilere sıcak çorba ikram etmeye başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Merkezi tarafından yürütülen 'Bardakta çorba' kampanyası, üniversitelilerden büyük ilgi görüyor. Selçuk Üniversitesi Yaya Üst Geçidi'nde ikram edilen sıcak çorbalar, üst geçidi kullanarak karşıdan karşıya geçen herkese ücretsiz veriliyor. Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nde okuyan Hasan Albay, önceleri üst geçidi, merdivenlerinin darlığından dolayı fazla kullanmadıklarını; ancak çorba dağıtıldığını duyunca her gün üst geçitten geçerek okula gittiklerini söyledi. Bedava çorba dağıtılmasını, üst geçidin kullanılması açısından teşvik edici bulduklarını kaydeden Albay, "Her sabah verilen çorbayı güzel bir hizmet olarak görüyoruz. Bazen kahvaltı yapamadan okula erken gitmek zorunda kalıyoruz. Üst geçitte bizim için ayrılan bir bardak sıcak çorbanın olduğunu bilmek, tüm arkadaşlarımızı mutlu ediyor." dedi.

Edebiyat Fakültesi öğrencisi Murat Kaymak ise çorbanın anne eli değmiş kadar lezzetli olduğunu anlattı. Yetkililere teşekkür ettiğini kaydeden Kaymak, "Bardakta çorba kampanyası sayesinde üst geçidi kullanma alışkanlığı daha da yaygınlaştı." diye konuştu.

Gençlik merkezi yetkilileri, çorba dağıtım işleminin saat 8.00 ile 12.00 arasında yapıldığını söyledi. Üç gün içinde yaklaşık bin kişiye çorba ikram ettiklerini belirten yetkililer, bu hizmetin biraz daha süreceğini bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com