''Üst solunum yolu enfeksiyonu'' tanısı konuldu

''Üst solunum yolu enfeksiyonu'' tanısı konuldu
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Dulkadir köyünde, siyanür karıştığı iddia edilen şebeke suyundan etkilendiği ileri sürülerek ikinci kez hastaneye kaldırılan kişiye, ''üst solunum yolu enfeksiyonu'' tanısı konuldu ve siyanürden zehirlendiğine iliş

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Dulkadir köyünde, siyanür karıştığı iddia edilen şebeke suyundan etkilendiği ileri sürülerek ikinci kez hastaneye kaldırılan kişiye, ''üst solunum yolu enfeksiyonu'' tanısı konuldu ve siyanürden zehirlendiğine ilişkin herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Edinilen bilgiye göre, 112 Acil Servisi telefonla arayan yakınları, siyanürlü sudan etkilendiği iddiasıyla iki gün önce kaldırıldığı Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesinden bu sabah taburcu edilen Kemal Korkmaz'ın (37) bilincinin bulanıklaşmaya başladığını, çevresindekileri tanımadığını, ağzından kan geldiğini söyledi.
Sağlık ekiplerince Aliköy beldesindeki evinde ilk müdahalesi yapılan ve halsizlik belirtisi gözlenen Korkmaz'ın genel durumunun iyi olduğu, tansiyon, ateş, nabız ve kan şekeri değerlerinde bir olumsuzluk bulunmadığı belirlendi.
Ambulansla hastaneye getirilen ve halsizlik, kırgınlık, gribal enfeksiyon bulguları saptanan Korkmaz'a, ''üst solunum yolu enfeksiyonu'' ve ''konversiyon'' tanıları konuldu.
Siyanürden zehirlenme belirtileri görülmeyen Korkmaz, Acil Serviste takip amaçlı olarak gözlem altında tutuluyor.
-7 KİŞİNİN HASTANEYE KALDIRILDIĞI İDDİASINA YALANLAMA-
Tavşanlı Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarıyla internet sitelerinde, Dulkadir köyünde siyanürden zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan ve iki gün önce taburcu edilen 7 kişinin, yeniden rahatsızlanarak tedavi altına alındığının iddia edildiği hatırlatıldı.
Bu iddianın asılsız olduğu belirtilen açıklamada, ''İki gün hastanede gözlem altında tutularak taburcu edilen 7 kişinin sağlığında herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır. Bu kişiler yeniden hastaneye getirilmemiş olup, sağlık durumları iyidir. Önceki gün 8'inci kişi olarak hastaneye kaldırılan ve bugün taburcu edilen Kemal Korkmaz, 'üst solunum yolu enfeksiyonu' tanısıyla hastanede bulunmaktadır. Hastanede gözlem altında bulunan kişi sayısı 1'dir'' denildi.

-TABURCU EDİLDİ -
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Dulkadir köyünde, siyanür karıştığı iddia edilen şebeke suyundan etkilendiği ileri sürülerek, ikinci kez hastaneye getirilen kişi, taburcu edildi.
Alınan bilgiye göre, siyanürle gümüş üretilip işlenen ve geçen ay atık su barajında çökme oluşan Eti Gümüş A.Ş'ye ait tesislere 3 kilometre uzaklıktaki Dulkadir köyünde, bir akrabasının evinde muslukları sökmeye çalışırken rahatsızlanan Kemal Korkmaz (37), suya temas etmesi sonucu zehirlendiği iddiasıyla 15 Haziran'da Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesine kaldırılmış, dün taburcu edilerek evine gönderilmişti.
Aliköy beldesindeki evinde dinlenirken yeniden fenalaşan ve mide bulantısı, baş dönmesi şikayetleri başlayan Korkmaz, Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesine ait ambulansla yeniden Evliya Çelebi Devlet Hastanesine getirildi.
Acil Serviste, ''üst solunum yolu enfeksiyonu'' ve ''konversiyon'' tanısıyla tedavisi yapılan Korkmaz'ın, siyanürden zehirlenmediği belirlendi.
Korkmaz, tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi.
Bu arada, Dulkadir köyünün içme suyundan alınan numuneler, İl Halk Sağlığı Laboratuvarında incelendi. Suda, 0,010 ppm altında siyanüre rastlandı. İçme suyunda yasalara göre kabul edilebilir siyanür değerinin, 0,050 ppm olduğu bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com