Usta karikatürist İbrahim Özdabak DPÜ’ye geliyor

Usta karikatürist İbrahim Özdabak DPÜ’ye geliyor
İbrahim Özdabak’ın Grafik Tasarım Bölümü tarafından gerçekleştirilen 6. Çizgi Film festivaline katılarak üniversite öğrencileriyle karikatür-grafik ve tasarım üzerine söyleşide bulunacağını bildirdi.

Yeni Asya Gazetesi Kütahya Temsilcisi Servet Bilgin, çizgilerini Türkiye’nin yakından tanıdığı Yeni Asya Gazetesi karikatüristi İbrahim Özdabak’ın 25 Nisan 2012 Çarşamba günü saat 16.30’da Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin davetlisi olarak DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü tarafından gerçekleştirilen 6. Çizgi Film festivaline katılarak üniversite öğrencileriyle karikatür-grafik ve tasarım üzerine söyleşide bulunacağını bildirdi.
Servet Bilgin, özellikle son dönemlerde çizdiği karikatürleriyle adından sıkça söz ettiren ve sosyal medyada karikatürleri en çok paylaşılan karikatüristlerden biri olan İbrahim Özdabak’ın 5000’den fazla karikatüre imza attığını ve karikatürlerinde verilmek istenilen gündeme ilişkin mesajları vermede çizgi sanatını konuşturduğunu ifade ederek, “Dumlupınar Üniversitesi’nin daveti ile Kütahya’ya gelecek olan Karikatüristimiz İbrahim Özdabak, karikatür sanatının yanı sıra Bizim Aile, Genç Yaklaşım dergileri başta olmak üzere yüzlerce kapak sayfasına da imza atmış bir sanatçıdır. Karikatür sanatçılığının, bu sanattaki ustalığının yanında grafik, tasarım konularında usta bir insan olan İbrahim Özdabak Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileriyle söyleşide bulunarak tecrübelerini paylaşacak. Öğrenciler inanıyorum ki, Özdabak’ın tecrübelerinden çok büyük istifade edeceklerdir.”dedi.
Servet Bilgin, İbrahim Özdabak’ın Gürbüz Azak ve Vehip Sinan gibi ustalarla çalışan, 1982 yılında Yeni Asya gazetesinde günlük siyasî karikatürler çizmeye başladığını, Türkiye Yazarlar Birliği, "Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları, Basın/ Karikatür ödülünü iki kez aldığını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com