"Ustalara Saygı"nın konuğu Müjdat Gezen

"Ustalara Saygı"nın konuğu Müjdat Gezen
Beşiktaş Belediyesi, "Ustalara Saygı" etkinlikleri çerçevesinde Müjdat Gezen için bir gece düzenledi. Gecede Müjdat Gezen'in yakın dostları ve öğrencileri Gezen'i anlattı.

Müjdat Gezen'e, Beşiktaş Belediyesi tarafından, Akatlar Kültür Merkezi, Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde, saygı gecesi düzenlendi. Geceye, Uğur Dündar, Türkan Şoray, Ahmet Gülhan, Şevket Altuğ, Perihan Şavaş, Kandemir Konduk, Umur Bugay, Ahu Türkpençe, Dolunay Soysert, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ve sanatçının birçok yakın arkadaşı, öğrencileri ve hayranları katıldı. Gecede, Uğur Dündar, Türkan Şoray, Perihan Şavaş, Kandemir Konduk, Ahu Türkpençe, Ahmet Gülhan, Dolunay Soysert Müjdat Gezen ile yaşadıkları anılarını paylaştı.
 
Gecede bir konuşma yapan Müjdat Gezen, Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM) için "Bir fidan diktim orman oldu" dedi. Gezen gecenin sonunda ise bir şiir okudu.
 
Faruk Şüyün tarafından düzenlenen "Ustalara Saygı" toplantısı; oyunları, filmleri, dizileri ve kitaplarıyla yarım asrı aşkın süredir bizi düşündürüp güldüren Müjdat Gezen’in özveri, azim, cesaretle geçen hayatının çok yönlü üretkenliği konukların tanıklıklarıyla ortaya koydu. Etkinliğin sunumunu, Gezen’i çocukluğundan bu yana tanıyan ve onunla "Ağlama Palyaço Makyajın Bozulur" adı altında kitaplaşan bir nehir söyleşi de yapan Halit Kıvanç’ın yaptı. Gecenin sonunda Müjdat Gezen'e Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal tarafından plaket takdim edildi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com