Üstü Kalsın

Üstü Kalsın
Rakamlar yalan söylemez... Bernd Schuster'in 9 aylık icraat dönemi, Beşiktaş'a tam 100 milyon TL'ye patladı. Peki ya tazminat bedeli neydi?

Bernd Schuster'in, tazminatından vazgeçerek ilk etapta Kartal'a önemli bir jest yaptığı düşünüldü, ancak defterleri açınca işin aslının hiç de öyle olmadığı ortaya çıktı. Schuster'in başarısız performansı, Beşiktaş'ta büyük bir mali kambur yarattı: 2.7 milyon Euro olan yıllık ücretinin 2 milyon Euro'luk bölümünü aldı. Geriye kalan 700 bin Euro'dan feragat etti. Süper Lig'de 9 yenilgi 4 beraberlik aldı. Federasyondan galibiyet başına 750 bin, beraberlik için 375 bin lira alan Siyah-Beyazlılar, toplam 9 milyon TL'lik gelirden mahrum kaldı. Schuster'in talep ettiği yıldızların maliyeti ise neredeyse kulübün bütçesi kadar! Quaresma'ya 7.3 milyon Euro bonservis ödendi, yıllık 3.5 milyon Euro karşılığında 3 sezonluk anlaşma yapıldı. Guti bonservissiz alındı, 2 yıl için toplam 5.4 milyon Euro'ya el sıkışıldı. Almeida, yabancı bir fon yardımıyla 2 milyon Euro karşılığında kadroya katıldı, kendisine ise 3.5 yıllık anlaşma için 8 milyon 750 bin Euro ödeme taahhüt edildi. 900 bin Euro bonservis bedeliyle alınan Simao'yla da 2.5 sezon için 6 milyon 750 bin Euro karşılığında imzalar atıldı. Yarım sezon için kiralanan Fernandes'e ise 750 bin Euro ödenecek. Tüm bu rakamlar alt alta toplandığında ortaya çıkan miktar yaklaşık 100 milyon Türk Lirası!..

Wolfsburg, Atletico...

Bernd Schuster'in istifası sonrası Avrupa'da da iddialar birbiri ardına patladı. Almanlar, Schuster'in ülkenin köklü kulüplerinden biriyle prensip anlaşmasına vardığını, Wolfsburg'un en sağlam aday olduğunu ileri sürdü. İspanya'da da sıcak gelişmeler yaşandı. Teknik direktör Quique Flores yönetiminde hayal kırıklığı yaşayan Atletico Madrid'in, Alman hocayı takımın başına getirmek için yoğun çaba sarfettiği ortaya çıktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com