Utanç davası yine ertelendi

Utanç davası yine ertelendi
Kamuoyunda, 'Utanç davası' olarak bilinen ve 10 yıldır devam eden N.Ç. davası, bir kez daha ertelendi

Mardin 1. Ağar Ceza Mahkemesi’nde bugün görülmesi beklenen davanın eksikliklerinin giderilmesi ve esas hakkındaki mütalaanın açıklanması için duruşma 9 Kasım 2012 tarihine ertelendi.

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde N.Ç. adlı kızın 2002 yılında 13 yaşındayken 24 kişinin tecavüzüne uğraması nedeniyle açılan ve 10 yılda yerel mahkemenin verdiği kararın Yargıtay tarafından kısmi olarak bozulması nedeniyle, Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davanın beşinci duruşması yapıldı. Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava duruşmasında daha önceki duruşmalara mazeretsiz katılmayıp ifade vermeyen 19 kişiden 18'i ifade vermişti. İfade vermeyen 1 kadının tutuklanması çıkartılarak ifade verilmesine karar verildi. İfade vermeyen 1 kadının tutuklanmasının ve ifade alınması ile birlikte 21 sanıkla ilgili eksikliklerin giderilmesi ve davanın esas hakkındaki mütalaanın okunması için dava 9 Kasım 2012 tarihine ertelendi.
N.Ç.'nin avukatlarından Erdal Kuzu, davanın 9 Kasım 2012 tarihine ertelendiğini belirterek, idiaa makamının mutaala kararı verdiğini söyledi.

Kuzu, "Yine değişen bir şey yok. Yine mağduremiz basil olduğu yönünde bir mutaala verdi. Gelecek celsede muhtemelen mahkeme esas hakkında bir karar verecek. Umarım mahkeme mutaala yönünde bir karar vermez. Davanın uzaması müvekkilin açısından ciddi bir tramvaya dönüştü. Bir an önce bu mahkemenin sonuçlanması gerekir” dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com