Utku'nun görev yeri değişiyor

Utku'nun görev yeri değişiyor
Tutuksuz yargılanacak olan Er Utku Kali vatani görevini başka yerde yapacak

İlk duruşmasında tutuksuz yargılanmasına karar verilerek gördüğü baskı biten Er Utku Kali görev yaptığı birliğine geri döndü. Kali görev yerinin değiştiğini burada öğrenirken 20 günlük izin hakkını da kullanabilecek.

Jandar İstihbarat bilgilerini RedHack grubuna sızdırmakla suçlanan ve tutukluluğu süresince ciddi baskı ve psikolojik şiddet gören Kali, Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada tahliye edilmesinin ardından önce Sivas’taki askeri cezaevine götürüldü.İşlemleri bittikten sonra Amasya Cezaevi Jandarma Karakol Komutanlığı’na giden Utku, burada görev yerinin değiştirildiğini öğrendi. Amasya’da başka bir askeri birliği gönderilen Utku’ya ayrıca cezaevinde olduğu için kullanamadığı 20 gün izin hakkı da verildi.

Cezaevi Jandarma Karakol Komutanı Engin Arpa ikinci duruşmada tanık olarak ifade verdi ve yetkisi olmadığı halde Utku’yu sorguladığını reddetti. Komutan Arpa “Bana sordular Kazım yapmaz Utku yapar dedim” sözleriyle Utku’yu ilk andan itibaren suçlu ilan ettiğini itiraf etti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com