UTSO 24. UNICERA Fuarına katıldı

UTSO 24. UNICERA Fuarına katıldı
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet, yıllık 50 milyon metrekare yer ve duvar karosu üretimi ile ülke üretiminin yüzde 15’ini karşıladıklarını söyledi.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet, yıllık 50 milyon metrekare yer ve duvar karosu üretimi ile ülke üretiminin yüzde 15’ini karşıladıklarını söyledi. Seramik sektörünün kent ekonomisine ve istihdama büyük katkı sağladığını da ifade eden Kuvvet, uluslar arası alanda rekabet için Ar - Ge ve inovasyon çalışmalarının büyük önem taşıdığını söyledi.
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO), İstanbul’daki 24. UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’na katıldı. 16 ülkeden yaklaşık 308 firmanın yer aldığı fuarda Uşaklı firmalar sektörle ilgili gelişmeleri yerinde inceledi. Uşak’ın seramik sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu ve ülke üretiminin yüzde 15’ini karşıladıklarını belirten UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, “Şirketlerimizi sürekli değişen ve gelişen bir yapıya kavuşturamazsak devamlılığı sağlamakta güçlük çekeriz” dedi.
UTSO olarak farklı sektörlerde düzenlenen ulusal ve uluslar arası fuar organizasyonlarını önemsediklerini de ifade ederek şunları söyledi; “16 ülkeden 308 firmanın yer aldığı UNICERA fuarına götürdük. Yıllık yaklaşık 50 milyon metre kare yer ve duvar karosu üretimi ile ülke üretiminin yaklaşık yüzde 15’ini karşılıyoruz. İlimiz için önemli bir istihdam ve katma değeri olan seramik sektörü ile ilgili talep eden üyelerimizin UNICERA Fuarında bulunmalarını istedik. Bu tarz fuarlar sektörde körelmemek, yeni iş bağlantıları kurabilmek ve yenilikleri transfer edebilmek açısından çok önemli. Şirketlerimizi artık sürekli değişen ve gelişen bir örgüt haline dönüştüremezsek devamlılığını sağlamakta güçlük çekeceğiz. Günümüzde artık ağır rekabet koşulları ile başa çıkabilmek için fiyat bir pazarlama aracı olmaktan çıktı. Tek başına fiyata dayalı pazarlama stratejileri şirketlerin devamlılığı ve karlılığı için yeterli değil. Bu nedenle her geçen gün Ar-Ge ve inovasyon önem kazanıyor. Sağlıklı bir Ar-Ge süreci için yüksek teknoloji ve altyapı gerekmektedir. KOBİ’ler için ciddi maliyet getiren yenilik çalışmalarına ulaşabilmenin farklı bir yolu ise fuarlar aracılığıyla olmaktadır. Bu nedenle Uşak Ticaret ve Sanayi Odası olarak fuarları önemsiyoruz ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren üyelerimize yönelik fuar organizasyonları yapıyoruz. 24 senedir düzenlenen ve uluslararası boyutlarda önem arz eden UNICERA fuarı Türk seramik sektörünün imajını yükseltmesi ve küresel pazar payını artırması için önemli bir pazarlama platformu olduğunu düşünüyoruz”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com