UTSO'da nöbet değişimi

UTSO'da nöbet değişimi
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nda (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Karaman koltuğunu Hazim Sesli'ye devretti. İsmail Karaman ile Hazim Sesli iki yıl önce yapılan seçimler öncesi dönüşümlü başkanlık konusunda anlaşmaya varmış ve seçimlere te

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nda (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Karaman koltuğunu Hazim Sesli'ye devretti. İsmail Karaman ile Hazim Sesli iki yıl önce yapılan seçimler öncesi dönüşümlü başkanlık konusunda anlaşmaya varmış ve seçimlere tek liste ile gidilmişti.

Yaklaşık iki yıl önce gerçekleştirilen ve tek liste ile gidilen seçimler sonunda İsmail Karaman UTSO Başkanlığı'na yeniden seçilmişti. Seçim öncesi Karaman ile Sesli güç birliği yapma kararı almış ve dönüşümlü başkanlık konusunda anlaşmıştı. Anlaşma gereği İsmail Karaman 2008 yılındaki seçimlerden sonra iki yıl UTSO Başkanlığı görevini sürdürdü. Karaman bugün başkanlık koltuğunu düzenlenen bir törenle Hazim Sesli'ye devretti. UTSO Meclis Başkanı Halil Ağaoğlu da koltuğunu 2 Mart 2011 günü yönetim kurulu üyesi Mustafa Kuvvet devredecek. Devir teslim sırasında duygusal anlar yaşayan İsmail Karaman, yönetim kurulu üyesi olarak görevini sürdüreceğini bildirdi.
Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğunu devralan Hazim Sesli ise devir teslim töreninde Uşak'ın ilkler şehri olduğunu ifade ederek UTSO'da da bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi. Bugün gerçekleştirdikleri yönetim kurulu toplantısında Uşak'ın sorunlarına ortak çözüm bulmak ve tek yürek olmak için “Uşak Platformu” kuracaklarını kaydederek şunları söyledi; “İki yıl önceki seçimleri birlik beraberlik içinde yapmıştık. Bugün bu birlikteliğin getirdiği anlaşma grevi nöbet değişimi yapıyoruz. İsmail Karaman Başkanımız görevi bana devrediyor. Kendisinin tecrübelerinden her zaman faydalanacağız ve yönetim kurulunda çalışmaya devam edecek. Önümüzdeki iki yıl içinde önemli projeleri hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. İlk iş olarak Uşak Platformu kurmak istiyoruz. Amacımız kentin sorunlarına ortak çözüm bulmak ve tüm kurumlarla işbirliği içinde tek ses tek yürek olmaktır. Mevcut hizmet binamızı yıkıp yerine akıllı bir bina inşa etmek istiyoruz. Ankara yolu üzerinde inşaat halindeki binayı Maliye Bakanlığı'na devretmek istiyoruz. O binayı defterdarlığa verip defterdarlığın mevcut binasının bulunduğu yerde otel inşa etmek istiyoruz. Maliye Bakanlığı iler bu konuda görüşmelerimiz var. 10 Mart 2011 tarihine kadar maliye Bakanımız Uşak'a gelecek. Bu konuyu yerinde bir kez daha değerlendireceğiz. Anlaşabilirsek bu projemizi hayata geçireceğiz”dedi.
Devir teslim töreninde iki başkanın açıklamalarının ardından yönetim kurulu üyeleri fotoğraf çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com