UTSO’dan genç girişimcilere sertifika

UTSO’dan genç girişimcilere sertifika
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) tarafından düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursuna’ katılan 30 kursiyere sertifikaları verildi.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) tarafından düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursuna’ katılan 30 kursiyere sertifikaları verildi.
10 gün süren kursta kursiyerlere 60 saatlik eğitim verildiğini söyleyen UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, girişimciliğin işsizlikle mücadelede önemli bir yer tuttuğunu ifade etti. Açılan girişimcilik kurslarına katılanların büyük bölümünün KOSGEB’in sağladığı destek sayesinde kendi işini kurduğunu kaydeden Kuvvet, “İlimizdeki girişimci ruhun devam etmesi için kurs açmaya devam edeceğiz” dedi.
Türkiye ekonomisinin her geçen gün büyüdüğü ve sürdürülebilir ekonomik büyüme için girişimciliğe ihtiyaç olduğunu belirten Mustafa Kuvvet, “Ülke ekonomimiz her geçen gün biraz daha büyüyor. Büyüyen ekonomilerde yeni girişimcilere ihtiyaç duyulur. Bu anlamda biz ilimizde girişimciliği artırmak, yeni iş yerlerinin açılmasını sağlamak amacıyla bu kursu düzenledik. Kursu tamamlayan arkadaşlarımızın çoğunun iş yeri açtığını görmek bizleri memnun etti. Belgelendirilen başarılı kursiyerler, iş fikirleri kapsamında eğitim süresi içinde hazırladıkları atölye çalışmaları sonrası hazırlayacakları iş planı KOSGEB tarafından uygun görülmesi halinde, yeni girişimci desteğinden faydalanabilecekler. Yeni girişimci olarak Uşak’a katkı sağlayacak, ayağı yere basan projelerle KOSGEB’ten desteklerini alacaklarına inanıyorum. " dedi.
Sürdürülebilir ekonomik büyüme için iş kurma kabiliyetine sahip girişimcilere ihtiyaç olduğunu da söyleyen Mustafa Kuvvet, “Uşak girişimci bir ruha sahip. Nuri Şeker’in başlattığı girişimcilik günümüzde de devam ediyor. Nuri Şeker ismi girişimcilik ruhu için gösterilebilecek en güzel örnektir. Dönemine baktığımızda ülkenin ilk şeker fabrikasını kurarak büyük bir cesaret örneği sergileyerek girişimcilik anlamında önemli bir ilke imza atmış. Bizler tarihimizden gelen bir ruhla ilerliyoruz ve bu ruhu desteklemenin katkılarının bize nasıl döneceğini biliyoruz. Bu nedenle kadın ve genç girişimcileri önemsiyor ve destekliyoruz. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası olarak ekonominin büyümesinin ve gelişmesinin girişimcilerle olacağına inanıyoruz. Bu nedenle açtığımız girişimcilik eğitimleriyle katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com