Uyanık mermerci!

Uyanık mermerci!
Mermer ve Mermer ürünleriyle dünyaca ünlü Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde bir kişi mermer atıklarını değerlendirerek, para kazanıyor..

İscehisar İlçesine bağlı Seydiler beldesinde nakliyecilik yapan Hasan Çetinkaya, mermer fuarında gördüğü mermer eskitmelerini kendi imkanlarıyla evine kurarak, gelir elde etmeye başladı.

İscehisar mermer fabrikalarının atıkları olan mermer molozlarını değerlendiren Çetinkaya, eskitme yöntemiyle elde ettiği mermer parçalarını, turizm bölgelerine satıyor.

Çetinkaya, ''Bir fuarda eskitilmiş taşın tanıtımını gördüm. Bu taşın ham maddesi İscehisar'da çok. Her gün tonlarca çöpe atılıyor. Bunlar neden değerlendirilmesin diye düşündüm. Evimin bahçesi müsaitti 5 adet kazan yaptırarak bu kazanları bir dinamo sistemine bağladım. Kazanların içine istenilen ebatta ufak taş parçalarını koyarak eskitiyoruz. Yaptığımız işten de 10 kişi ekmek yediği gibi Mermer atıkları da değerlendirilmiş oluyoruz'' diye konuştu.

Çetinkaya, elde ettiği mermer parçalarını da Antalya, Mersin, Kuşadası gibi yerlerdeki otellerin peyzaj çalışmalarında kullanıldığını, yurt dışından da istek geldiğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com