Uydu, deniz kaplumbağaları ile izlenecek

Uydu, deniz kaplumbağaları ile izlenecek
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca, Dalyan-İztuzu Kumsalı Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi edilerek sağlığına kavuşan deniz kaplumbağalarına, uydu izleme cihazı takılarak denize salıverilme faaliyetinin gerçekleştirileceği belirtildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından deniz kaplumbağaları yuvalama alanı olarak bilinen kumsal alanlarda, her yıl üreme periyodu içerisinde deniz kaplumbağalarının popülasyonlarının araştırılması ve korunması amaçlı bilimsel çalışmalar yapıldığı ifade edildi.
 
Bu çalışmalar kapsamında, Köyceğiz-Dalyan Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde bulunan Dalyan-İztuzu kumsalında, sağlığına kavuşan deniz kaplumbağalarına uydu izleme cihazı takılarak denize salıverilme faaliyetinin gerçekleştirileceği ifade edildi. Programa Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İrfan Uzun ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Osman İyimaya’nın da katılacağı bildirilerek, yapılan araştırma, izleme ve koruma çalışmaları kapsamında programın, 26 Ağustos saat 19.00’da gerçekleşeceği kaydedildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com