"Uydu" hayatını kurtardı

"Uydu" hayatını kurtardı
İstanbul’da donmak üzereyken cep telefonundan yardım talebinde bulunan bir kişi, uydudan yeri tespit edilerek kurtarıldı.

Silivri ilçesinde çöplerden şişe toplayarak geçimini sağlayan 52 yaşındaki Serdar Nalbant, Çatalca Ova Yenice Köyü yakınlarında donma tehlikesi geçirdi.

Cep telefonundan ''156'' numaralı ''Jandarma İmdat'' hattını arayan Serdar Nalbant yardım istedi. Nalbant "Bana yardım edin, şu anda soğuk nedeniyle donmak üzereyim'' dedi.

Bu konuşmanın ardından da Nalbant'ın cep telefonunun şarjı bitti.

Bunun üzerine İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Serdar Nalbant'ı arama ve kurtarma çalışmalarına başlandı.

UYDUDAN TESPİT EDİLDİ

Civar ilçelere haber verilerek hemen devriye çıkartılırken, Nalbant'ın cep telefonundan en son aradığı yerin tespiti amacıyla da çalışma yapıldı.

Bu kapsamda ihbar Jandarma Entegre ve Muhabere Bilgi Sistemine (JEMUS) aktarılarak, uydu takip sistemi sayesinde cep telefonu sinyalinden Nalbant'ın yeri tespit edildi.

Hadımköy Jandarma Taburundan bir komando timi, iz takip köpek timi ile Silivri bölgesindeki devriyeler olay yerine edildi.

ÖLÜM UYKUSUNDAN UYANDIRILDI

Yapılan arama sonucunda Nalbant, Silivri'nin Selimpaşa Mahallesi Yoğurthane mevkinde arazi içinde yatar vaziyette donmak üzereyken bulunarak kurtarıldı.

Serdar Nalbant, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com