"Uydurma Senaryolarla Halkı Yönetme Devri Kapanmıştır"

"Uydurma Senaryolarla Halkı Yönetme Devri Kapanmıştır"
Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kulluk yaptığı yazılı açıklamda, Anayasa değişikliğine evet denilmesi ile birlikte Türkiye'de demokrasinin daha çabuk gelişeceğini vurguladı. Kulluk, ayrıca Türkiye'yi yönetmek isteyen siyasi partilerin halkı

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kulluk yaptığı yazılı açıklamda, Anayasa değişikliğine evet denilmesi ile birlikte Türkiye'de demokrasinin daha çabuk gelişeceğini vurguladı. Kulluk, ayrıca Türkiye'yi yönetmek isteyen siyasi partilerin halkın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmeleri gerektiğini berterek;'Türk halkı senaryolarla yönetilmeceğini ispatladı' dedi.
Türk halkının 12 Eylül'de yapılan referanduma evet demekle kendi geleceklerini ve çocuklarının geleceklerini aydınlattıklarını vurgulayan Kulluk, Türkiye'nin karanlıklardan aydınlıklara çıkmaya başladığını savundu.
Gelişmiş ülklerede bireysel özgürlüklerin ön planda olduğunu ve insanların özgürce düşüncelerini ifade edebildiğini vurgulayan Kulluk, konuşmasında şunları kaydetti:
'Referandumla kabul edilen Anayasa değişikliği ile Türkiye çok önemli bir ivme kazanarak yoluna devam edecektir. Yapılan değişiklikle 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' sözünü daha da anlamlı hale getirmiştir. Çünkü bu Anayasa değişikliği halkın isteği ve izni ile gerçekleşmiştir. Böylece halkın iradesine ipotek konulmadan halk kendi isteği doğrultusunda değişime evet demiştir.' İktidar olmak isteyen siyasi partilerin milletin hassasiyetlerini, ihtiyaçlarını ve talepleri doğrultusunda politika üretmek zorunda olduklarını dile getiren Kulluk, senaryolarla halkı yönetmenin artık tarih olduğunu özellikle belirtti.
Kulluk;' İçeride sorun yaşamayan Ülkemiz daha da güçlenip gelişecektir. Güçlenen ve gelişen Türkiye dünyada da söz sahibi olmaya başlayacaktır. Dünyada güçlenen ülkemizde insanlarda refah içerisinde yaşayacaktır. Tabi bu Anayasa değişikliği ülkemiz için yeterli değildir onun için değişikliklere halkın yararı doğrultusunda devam etmesi gerekiyor' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com