"Üye Sayımız Her Gün Artıyor"

"Üye Sayımız Her Gün Artıyor"
Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Karabekir Kütahya'daki sayılarını 104 artırarak Kütahya'da 2.155 üyeye ulaştıklarını belirten Karabekir, Türkiye genelinde ise 106.098 üye ile eğitim İş kolunda eğitim çalışanlarının temsilcisi olduklarını i

Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Karabekir Kütahya'daki sayılarını 104 artırarak Kütahya'da 2.155 üyeye ulaştıklarını belirten Karabekir, Türkiye genelinde ise 106.098 üye ile eğitim İş kolunda eğitim çalışanlarının temsilcisi olduklarını ifade etti.
Kütahya'daki sayılarını 104 kişi artırarak 2.155 üyeye ulaştıklarını belirten Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Karabekir, Türkiye genelinde ise 106.098 üye ile eğitim İş kolunda eğitim çalışanlarının temsilcisi olduklarını ifade etti. Karabekir, daha sonra Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk' un yapmış olduğu basın açıklaması ile ilgili bilgiler verdi. Karabekir, İsamil Koncuk'un şu açıklamalarda bulunduğunu söyledi:
'Türk Eğitim-Sen 2006 yılından bu yana yetkili sendika olma hüviyetini korumaktadır. İnşallah bu yıl Toplu Görüşmelerin 5.incisine oturacağız. Önümüzdeki süreçte toplu sözleşme yapmak ve eğitim çalışanlarını en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Önümüzdeki zorlukları biliyoruz, 5 yıldır elde ettiğimiz tecrübemizi toplu görüşmelere yansıtmak istiyoruz. 2010 yılında yapılacak toplu görüşmelerde sizlerden gelen talepleri masaya taşıyacağız. 2011 yılının genel seçim yılı olması, hatta seçimlerinin öne çekilmesi ihtimalini de düşünerek toplu görüşme stratejimizi oluşturacağız. Taleplerimiz doğrultusunda, iktidarın yaklaşımlarını da dikkate alarak her türlü eylem ve etkinliği de ortaya koymaktan çekinmeyeceğiz. Eğitim çalışanlarının yaşadığı ekonomik ve sosyal sıkıntılar had safhaya ulaşmış durumdadır. Öğretmeninden hizmetlisine, memurundan, akademik kadrolara kadar geniş bir yelpazede bulunanlar adeta yok sayılmışlar, İktidar tüm problemlere gözünü kapatmıştır. Gerek MEB gerekse YÖK kendi çalışanlarını mutlu etmek, onları kazanmak adına dişe dokunacak bir adım atmamıştır.' Şeklinde Koncuk'un açıklamarını basın mensuplarıyla paylaştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com