Uyku için şubat en kötü ay

Uyku için şubat en kötü ay
Uzmanlar şubat ayının uyku için en kötü ay olduğunu belirtti. Araştırmalara göre şubat ayında uyku için fazladan 10 dakika zaman harcıyoruz.
Uzmanlar yılın hangi ayının uyku için kötü olduğunu tespit etti. Buna göre şubat ayı uyku için en kötü ay. Uzmanlara göre şubat ayının en kötü olmasının birçok sebebi var. 
 
İngiltere'de 21 bin yetişkin üzerinde geniş çaplı bir araştırma yapıldı. Büyük Britanya Uyku Araştırmaları tarafından yapılan incelemede gelecek kışın başlamasına kadar şubat ayının uyku için en kötü ay olacağını belirti. Karanlık günler, uzun geceler ve ısınma sorununun uykuyu kötü etkileyen unsurlar olduğu açıklandı.
 
Sleepio'nun sponsorluğunda yapılan araştırmada bilişsel davranış teknikleri kullanıldı. Dail Mail'in haberine göre Prof. Colin Espie "Bu sonuçlar gösterdi ki yılın bu dönemi insanlar daha kısa ve daha karanlık bir deneyim yaşıyorlar. Baharla birlikte kötü uykuyu bırakıp iyi bir uykuya yelken açıyoruz" dedi. 
 
Araştırmaya göre şubat ayında en az 8 dakika uyku uyumak daha fazla zaman harcıyoruz. Şubat için 56-59 fazla uyku için zaman harcanırken bu martta 48-49 dakika oluyor. Uzmanlar şubat ayında enerji seviyesinin düşük olmasında da bunun entek olduğu belirtiliyor.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com