Uyuşturucu bataklığına sürüklenen kızını kurtarmak istiyor

Uyuşturucu bataklığına sürüklenen kızını kurtarmak istiyor
Batman'da inşaat işçisi Kadir Doğan, uyuşturucu bataklığına sürüklendiğini iddia ettiği 16 yaşındaki kızının tedavi edilmesini istiyor- Uyuşturucu bağımlısı olan kızının işlediği bir suçtan dolayı cezaevine girdiğini anlatan baba Doğan, "Onun yeri cez

YILMAZ EKİNCİ - Batman'da inşaat işçisi Kadir Doğan, uyuşturucu bataklığına sürüklendiğini ileri sürdüğü 16 yaşındaki kızının tedavi edilmesini istiyor.

Batman'da inşaatlarda çalışarak ailesinin geçimini sağlayan 7 çocuk babası Doğan, uyuşturucu bağımlısı olan kızının kurtarılması için mücadele veriyor.

Doğan, AA muhabirine, kızının 12 yaşında okula giderken uyuşturucu tacirleri tarafından bağımlı hale getirildiğini ileri sürdü. Kızını düştüğü bataklıktan kurtarmak için polisle birlikte hareket ederek uyuşturucu şebekesinin yakalanmasını sağladığını kaydeden baba Doğan "Kızımı onların elinden kurtarıp tedavi için Adana'ya gönderdik. Yaklaşık 8 ay tedavi gördü" dedi.

Tedavi sonrasında kızının devlet koruması altında Batman'a döndüğünü anlatan Doğan, şunları söyledi:

"Ancak kızımı eve götürdüğümde psikolojisinin bozulduğunu gördüm. Çünkü sıkıldığında evdeki eşyaları kırıp döküyordu. Yeniden tedavisinin yapılmasını istedim ancak ilgilenen olmadı. 4 yıldır onu bu illetten kurtarmaya çalışıyorum. Kızım evde iken polislere gelip onu almalarını istedim. Onu çocuk şubesine götürdüler. O gün ne olduysa kızım oradan kaçmış. Dışarıda ne yapmışsa bilmiyorum. Kızımı savcılığa getirip mahkemeye sevk ediyorlar. Avukat beni aradı, 'kızın tutuklandı' dedi. Polise kendi elimle teslim ettiğim kızım nasıl kaçar ve gider suç işler anlamıyorum."

- "Onun yeri hastane"

Kızı F.D'nin her gözaltına alındığında götürüldüğü karakolda "kamu malına zarar verdiği" gerekçesiyle yargılandığını ve bugüne kadar toplam 25 bin lira para cezasına çarptırıldığını belirten baba Doğan, "Kızımı okulundan, hayatından ve ailesinden ettiler. İşlediği bir suçtan dolayı şimdi cezaevinde. Onun yeri cezaevi değil, hastane" diye konuştu.

Anne Hacire Doğan ise kızının uyuşturucu nedeniyle psikolojik sorunlar yaşadığını, cezaevine girmesine neden olan suçu da bundan dolayı işlediğini savunarak, kızının tedavi edilmesini istedi.

Muhabir: Yılmaz Ekinci
Yayınlayan: İbrahim Yakut

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com