Uyuşturucu operasyonu

Uyuşturucu operasyonu
Kütahya ve Yalova'da, uyuşturucu madde üretip sattıkları iddia edilen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 15 kişiden 12'si tutuklandı.

Kütahya ve Yalova'da, uyuşturucu madde üretip sattıkları iddia edilen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 15 kişiden 12'si tutuklandı.
KÜTAHYA - Alınan bilgiye göre, Kütahya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, S.Ç, E.D, H.A, M.B.U. ve K.İ'nin, Gaziantep'te yaşayan H.Y.Ö. ve H.A. ile Yalova'da ikamet eden H.A.'dan temin ettikleri uyuşturucuyu Kütahya'da sattıkları bilgisine ulaştı.
Yaklaşık 6 aydır yürütülen teknik takip sonucunda önceki gün Kütahya, Yalova ve Gaziantep'te çeşitli adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda, S.Ç, E.D, M.B.U, K.İ. ve H.A. Kütahya'da, H.A. ise Yalova'da gözaltına alındı. H.Y.Ö. ve H.A. ise Gaziantep'teki adreslerini değiştirmeleri nedeniyle yakalanamadı.
Gözaltına alınan 6 kişinin adreslerinde yapılan aramalarda, 524,77 gram kubar esrar ve plaka esrar maddesi, 29 adet ectasy uyuşturucu hap, iki adet tabanca ve 5 adet ucu bilyeli fişek ele geçirildi.
Emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra Kütahya Adliyesi'ne çıkarılan E.D, M.B.U, S.Ç, K.İ, H.A. ve H.A, ''uyuşturucu madde imal ve ticareti'' suçundan mahkemece tutuklandı.
Bu arada, son operasyon sonucu tutuklanan 6 kişiye uyuşturucuyu satmalarında yardımcı oldukları iddiasıyla polis tarafından teknik takip sürecinde geçen aylarda yakalanan 9 kişiden 6'sının da tutuklandığı, bu kişilerden ise toplam 5,84 gram afyon sakızı, 1,30 gram plaka esrar ve 1696,74 gram esrar maddesi ele geçirildiği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com