UYUYAN DEV UYANACAK

UYUYAN DEV UYANACAK
Farklı fikirleriyle ve birbirinden farklı siyasi düşüncelerle Kütahya'nın en büyük sıkıntısına çözüm arayan siyasi parti liderleri Kütahyaspor çatısı altında birleşerek, Kütahyaspor'un tekrar profesyonel liglere dönmesi noktasında birleştiler.

Farklı fikirleriyle ve birbirinden farklı siyasi düşüncelerle Kütahya'nın en büyük sıkıntısına çözüm arayan siyasi parti liderleri Kütahyaspor çatısı altında birleşerek, Kütahyaspor'un tekrar profesyonel liglere dönmesi noktasında birleştiler.
Ak Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, CHP İl Başkanı Ali Rıza Muslu, MHP İl Başkanı Kamil Konya, Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Canan, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı ve Demokrat Parti İl Başkanı Atila Palangalı uyuyan devi uyandırmak amacıyla düğmeye basarak Kütahyaspor'un başarısı için Kütahya'nın dinamiklerini harekete geçireceklerini belirttiler.
Siyaset arenasından gelen destek sözleriyle moral bulan Kütahyaspor Kulübü Başkanı Ali Okçu ise, el birliğiyle Kütahyaspor'un daha kısa sürede profesyonel hayatına tekrar geri döneceğini ifade etti.


Ak Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu :
“MAÇLARDAN ÇOK BORÇLAR KONUŞULUYOR”

Sık sık borçlarıyla gündeme gelen Kütahyaspor'un istikrarı sağlamada problem yaşadığını belirten Ak Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, maçların konuşulduğu zaman başarının geleceğini belirterek amatör kulüplere malzeme desteği müjdesini verdi.

İl Genel Meclisi Başkanlığı döneminde Kütahyaspor'a verdiği destekleri Ak Parti İl Başkanlığı döneminde de devam ettirdiğine değinen Ak Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahyaspor'daki en büyük sıkıntının SGK ve vergi borçları olduğuna dikkat çekerek “İstikrarsızlıktaki en büyük sebep Kütahyaspor'un borçlarıdır. Maçlardan çok borçlar ön plana çıkarak, yöneticileri, futbolcuları ve teknik heyeti olumsuz yönde etkilemektedir. Borçların ödenebilmesi amacıyla Kütahyaspor'un gelirlerinin artırılması gerekir. EÜAŞ, SLİ gibi devlet kurumlarının yanı sıra özel şirketlerin katkılarıyla sürekli akarların kulübe kazandırılması gerekir. Çok yakınımızdaki Bursa, Manisa, Denizli ve Eskişehir illerinin takımları üst liglerde mücadele ederek şehirlerinin ekonomisini canlandırdıkları gibi kendi şehirlerinin tanıtımında büyük rol sahibidirler. Kütahya'nın bu illerin futbolda yakalamış oldukları başarıları elde etmesi amacıyla Ak Parti olarak Kütahyaspor'a olan desteklerimizi artırarak devam ettireceğiz” dedi.

SARAÇOĞLUN'DAN AMATÖR KULÜPLERE MÜJDE

Geçtiğimiz aylarda Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun (ASKF), Kütahya Belediyesinden amatör kulüplere malzeme yardım talebinin Belediye Encümeni tarafından reddedilmesinin hatırlatılması üzerine; Saraçoğlu'ndan amatör kulüpleri sevindirecek açıklama geldi.
Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun malzeme talebini tekrar gündeme getireceğini belirten Ak Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, gerek Belediye Başkanı Mustafa İça ile, gerekse Belediye Encümen Üyeleriyle görüşerek amatör kulüplere malzeme yardımı yapılması konusunda taleplerini belirteceğini söyledi.
Saraçoğlu, ilk toplantıda konuyu Belediye Encümenine taşıyacaklarını ve amatör kulüplerin lehine çıkacak kararın alınması amacıyla istişarede bulunacağını sözlerine ekledi.


İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı :
“ TÜM KÜTAHYA AMATÖR KÜMEDİYİZ ”

Mavi Şimşeklerin en büyük destekçilerinden İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, Kütahyaspor amatör kümede mücadele ettiği sürece her alanda Kütahya'nın da amatör kümede kalacağını belirtti.

Gerek Ak Parti İl Başkanlığı döneminde gerekse İl Genel Meclisi Başkanlığı döneminde Kütahyaspor'un her türlü sıkıntılarıyla yakından ilgilenen ve mavi lacivertlilerin hiçbir maçını kaçırmayan İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, Kütahyaspor'un amatör liglerde mücadele ettiği süre içerisinde Kütahya'nın her alanda kaybedeceğinin altını çizerek, Kütahyaspor'un kurtuluş reçetesinin yine Kütahya'da olduğuna dikkat çekti.
Amatör bir Kütahyaspor'un kendisini derinden üzdüğünü ve köklü mazisiyle bulunduğu yeri hak etmediğini belirten Nazlı “Kütahyaspor'un amatörde olması Kütahya'ya hiçbir şey kazandırmaz.Ekonomiden turizme, sosyal yaşantıdan sanayisine kadar her alanda Kütahya kaybeder. Kütahya Halkı çevremizdeki ilerin takımlarından Bursaspor, Eskişehirspor, Manisapor ve Denizlispor'un başarılarıyla mutlu olmaya mahkum edilemez.Bize 200 km uzaklıktaki Bursa ilinin takımı Türkcell Süperlig de şampiyonluğa koşma başarısı gösteriyorsa, Kütahya halkının ve mavi – lacivert renklere gönül verenlerin Kütahyaspor'un başarılarıyla sevinmesi gerekmektedir. Valiliğimizin, belediyemizin, sanayicilerimizin, iş adamlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarının Kütahyaspor'un tekrar profesyonel liglere dönmesinde emek sarf etme zorunluluğumuz vardır. Kütahyaspor üst ligleri hak edecek potansiyele fazlasıyla sahiptir, Kütahyaspor'u şehir dışından ve hatta yurt dışından takip eden hemşehrilerimiz bile bulunmaktadır. Kütahyaspor, çeşitli görüşteki ve farklı yaşam tarzlarındaki hemşehrilerimizin ortak buluşma noktasıdır. Fedakarlıklar yaparak çeşitli sıkıntılara göğüs geren Kütahyaspor yönetimine Kütahya'nın dinamiklerinin destek vermesi halinde özlenen ve büyük bir umutla beklenen başarılı bir Kütahyaspor'un sevinçlerini paylaşmak için el ve gönül birliğiyle takımımıza sahip çıkmalıyız” dedi.
Nazlı, ayrıca İl Özel İdaresi olarak Kütahyaspor'a ve amatör takımlara olan desteklerinin bundan sonraki dönemlerde de devam edeceğini ifade ederek; Özel İdare olarak 2010 yılında Kütahya futboluna 290 bin TL bütçe ayırdıklarını sözlerine ekledi.


Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Kamil Konya :
“AMATÖRÜ HAZMEDEMİYORUZ”

Kütahyaspor'un Kütahya'nın prestiji olduğuna değinen ve 2 yıldır Mavi Şimşeklerin amatörde olmasını hazmedemediğini aktaran Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Kamil Konya, Sadece Güral Ailesinin değil tüm Kütahya'nın bu soruna el atması gerektiğini savundu.


Kütahyaspor yönetiminde görev alan insanların yıllarca yalnız kaldığına dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Kamil Konya “ Kütahyaspor'un başarısı için fedakarlıklar yaparak göreve gelen insanların çeşitli sıkıntılarla boğuştuklarını üzülerek gördük.Dünya'yı yeniden keşfetmeye gerek yok, Kütahyaspor nasıl küme düştüyse başarısızlıklardan ders çıkararak tekrara profesyonel liglere dönmenin yollarını tüm Kütahya olarak hep birlikte aramalıyız. Bugün çevremizde çok büyük başarılara imza atmış şehir takımlarını görmek mümkündür, onların elde ettiği başarıları masaya yatırarak yeni bir yol haritası çizerek bu başarının nasıl yakalanacağı konusunda fikirler üretilmelidir.Yıllarca Güral Ailesinden Kütahyaspor'a sahip çıkılması istendi, sadece Güral Ailesinin değil tüm Kütahya'nın bu konuda el birliği içinde olması gerekir. Topu Güral Ailesine atmak sorumluluktan kaçan bir zihniyetin göstergesidir. Ben Kütahyalıyım diyen, Kütahya'dan kazanan tüm sanayicilerin ve iş adamlarının ve şehrin önde gelenlerinin bu sorunu birlikte çözmesi gerekir.
Kütahyaspor'un gelirlerinin artırılması amacıyla Belediye imkanları daha fazla kullanılması gerekir, mevcut gelirlerin artırılması amacıyla Ilıca – Yoncalı gibi termal bölgelerinde büyük takımların cazibesini çekecek kamp tesisleri kurulması gerekir. Kütahya'da Kütahyaspor'un tekrar 2.liglerde top oynamasını sağlayacak potansiyel fazlasıyla mevcuttur, buna yürekten inanıyorum ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak her türlü fedakarlığa ve her türlü göreve hazırız” dedi.

Saadet Partisi Önceki İl Başkanı ve Eski Belediye Başkanı Süleyman Canan :
“ TEK SUÇLU MUSTAFA İÇA'DIR”

Kütahyaspor'un amatöre düşmesinin en büyük sebebi olarak Belediye Başkanı Mustafa İça'yı işaret eden Canan “Belediye tarafından gerekli destekler verilseydi Kütahyaspor şu anda amatörde olmazdı” dedi.

Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerde Kütahyaspora'a sahip çıkarak 3.ligden 2.lige çıkma başarısını elde ettiklerini hatırlatan Saadet Partisi Önceki İl Başkanı ve Eski Belediye Başkanı Süleyman Canan, Belediyenin destekleriyle öncülük yaptığı Kütahyaspor'un tekrar profesyonel liglere döneceğine inandığını vurguladı.Kütahyaspor'un amatörde mücadele etmesine çok üzüldüğünü belirten Canan “7 yıl başkanlık yaptığım, 2.ligde top oynamış bir Kütahyaspor'un son durumu içler acısıdır.Belediye'nin ilgisizliğiyle amatöre düşmek kaçınılmaz olmuştur.Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahyaspor'un amatöre düşmesinde tek suçlu ve en büyük pay sahibidir.Sayın İça, Kütahyaspor'a destek vermek yerine Belediyespor'u kurarak, Kütahyaspor'a rakip olmuştur.Belediyenin imkanları yeterince kullanılsaydı şu anda Kütahyaspor amatörde olmazdı” dedi.
Kütahyaspor'a ilk başkan olduğu 1995 yılında kulübün yine borç batağında olduğunu, amatör bir ruhla çeşitli fedakarlıklar yaparak ve Belediyenin imkanlarını doğru kullanarak başarıyı yakaladıklarını aktaran Canan “ Siirtspor'a Jet-Pa, Çanakkalespor'a Dardanel, Yozgatspor'a Yimpaş sponsor olarak Türkiye çapında bu takımların isim yapması sağlanmıştır.Kütahyaspor'un siyasete alet edilmeden sanayicilerin ve iş adamların destekleriyle borçlarından arındırılarak tekrar 2.liglerde mücadele etmesi gerekir. Saadet Partisi olarak Kütahyaspor'un başarısı için her platformda görev almaya hazırız” dedi.Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Rıza Muslu :
“KÜTAHYASPOR ÖZEL İLGİ GÖRMELİ”

Kütahyaspor'un amatör kümede mücadele etmesinin kabullenilmez bir durum olduğunu ifade eden Muslu, Mavi lacivertlilere özel bir ilgi gösterilmesi halinde tekrar profesyonel liglere döneceğini belirtti.

Amatör bir Kütahyaspor'un kendisini derinden yaraladığını aktaran Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Rıza Muslu, Kütahyaspor'un kurucu listesine bakıldığında Kütahya'nın önde gelenlerini ve Kütahya'ya yön verenleri bir arada görmek mümkündür. Kütahyapor demek Kütahya demektir, 1966 yılındaki ruhu yakaladığımızda tekrar eski başarılı günlerimize geri dönebiliriz.Bu sorun Kütahya'nın sorunu olması sebebiyle sivil toplum kuruluşlarının, yerel yönetimlerin, sanayicilerin ve iş adamlarının top yekün elini taşın altına koyması halinde bu sıkıntıdan kurtulabiliriz. Kütahya Milletvekili Sayın Hasan Fehmi Kinay'ın Kütahyaspor konusundaki gayretlerini takdirle takip etmekteyiz. Belediye Başkanı Sayın Mustafa İça'da Kütahyaspor konusunda öz verili bir şekilde gayret göstermektedir. Belediye'nin imkanlarıyla desteklerin biraz daha artırılması gerekir. Kütahyalıların Kütahyaspor'a vefa borcu bulunmaktadır. Hep birlikte kulübümüze sahip çıkarak zoru başarabiliriz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Kütahyaspor'a her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com