Uzakdoğu savunma sanatı ''Wing Tsun''

Uzakdoğu savunma sanatı  ''Wing Tsun''
Uzakdoğu savunma sanatı sporlarından ''Wing Tsun'' eğitmeni Mustafa Şahin, bu sanatla insanların kendilerine olan öz güvenlerini geliştirdiğini bildirdi.

Uzakdoğu savunma sanatı sporlarından ''Wing Tsun'' eğitmeni Mustafa Şahin, bu sanatla insanların kendilerine olan öz güvenlerini geliştirdiğini bildirdi.
Şahin, Kütahya'da düzenlenen seminerde yaptığı konuşmada, öğrencilerini takip edip denetlemek, gelişmelerine yardımcı olmak ve sınav düzenleyip bir üst seviyeye yükseltmek amacıyla seminer organize ettiklerini söyledi.
Öğrencilerinin ve seminerlere katılanların öz güvenlerini geliştirme ve yakın savunmada kendilerini yetiştirdiklerini belirten Şahin, Wing Tsun'un, Kung-Fu'nun bir türü olarak algılanabileceğini anlattı.
Herhangi bir müsabakası veya yarışması olmadığı için Wing Tsun'un spor branşı kapsamında yer almadığına işaret eden Şahin, şöyle konuştu:
''Bu sanatla insanlar kendilerine olan öz güvenlerini geliştiriyor. Savunma sanatı olduğundan gündelik hayatta kendilerini savunmak için daha çok bu sanat dalı tercih ediliyor. Doktor, avukat, mühendis, güvenlik görevlisi, polis gibi meslekleri icra edenler bunu tercih ediyor. Doğru ve sağlıklı düşünebilmek için bu sanatı birçok kişi icra ediyor. Amaç ve hedef savunma olduğu için bazı meslekleri icra edenler bu sanat sayesinde silah kullanmaksızın herhangi bir durumda kendilerini savunabiliyor. Bu sanatta olduğu gibi diğer birçok dövüş sporlarında sistematik hemen hemen aynıdır. Hepsinde savunma vardır, ancak ekoller değişmekte ve birbirinden bu yönüyle ayrılmaktadır. Wing Tsun'da da diğer spor branşlarında olduğu gibi 1'den 12'ye kadar dereceler vardır.''
Eğitmenler Mustafa Şahin, Yunus Eğdemir, Hasan Fırat, Yılmaz Bilgen, Emrah Eker, Yakup Arutürk, Volkan Kezer gözetimindeki seminere 10 öğrenci katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com