'Uzaktan Algılama Eğitimi Teknik Destek Projesi'nin sözleşmesi imzalandı

'Uzaktan Algılama Eğitimi Teknik Destek Projesi'nin sözleşmesi imzalandı
Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) ile Pazarlar ve Simav İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında “Uzaktan Algılama Eğitimi Teknik Destek Projesi” sözleşmesi imzalandı.

Pazarlar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli Mühendis Erdem Çetin tarafından hazırlanıp; organize edilen Zafer Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan; Pazarlar ve Simav İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ortak olarak başvurduğu “NETCAD 6.0 CIS, CBS ve Uzaktan Algılama Eğitimi Teknik Destek Projesi” sözleşmesi imzalandı. Eğitimler Simav Halk Eğitim Merkezi Bilgisayar salonunda gerçekleştirileceği bildirildi.

Ziraat Mühendisi Erdem Çetin, “Zafer Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Teknik Destek Programına Pazarlar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde ve Simav İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli Teknik Personellerimiz GIS-CBS ve uzaktan algılama, veri yapıları, veritabanı, harita, projeksiyon bilgisi konularındaki teorik yapı hakkında bilgi sahibi olacak, Netcad 6.0 GIS programını GIS ve CAD projeleri oluşturmada kullanabiliyor, projelerine uygun projeksiyonları tanımlayabiliyor olacak, Proje veri tabanı kavramsal tasarımı, uygulaması ve yönetimini yapabiliyor olacak, Veri üretimi, veri depolama ve veri yönetimi süreçlerini farklı proje ölçeklerinde uygulayabilecek, Netcad’in gelişmiş GIS ve CAD fonksiyonları sayesinde farklı özelliklerde veri üretimi ve analizler yapabilecek, Raster dönüşüm işlemlerini yapabilecek, Uzaktan algılama teknolojisi ile veri üretimi ve analizler yapabilecek, Projelerini istediği özelliklere göre görüntüleyebilecek, sorgulayabilecek ve raporlayabilecek, Arazi modeli oluşturabilecek, ürettiği arazi modeli üzerinde GIS yapısında yüzey analizleri yapabilecek, Ürettiği projeleri uydu fotoğrafları ile bütünleştirebilecekler. Teknik personeller eğitim sonunda proje oluşturma, yürütme ve değerlendirme yeteneklerini arttırmış olacaklardır” dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com