Uzman gazeteciler haberciliği tartışacak

Uzman gazeteciler haberciliği tartışacak
TGC 5. Babıali Günleri, 27 Eylül Perşembe saat 14.00'de yapılacak Uzman Habercilik paneliyle başlıyor. Panelde konusunda deneyimli haberciler, birikimlerini konuklarla paylaşacak.

Türkiye'nin en büyük gazetecilik meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin gazeteciler arasındaki dayanışmayı güçlendirmek, gündemdeki sorunları paylaşmak amacıyla düzenlediği 5.Babıali Günleri, 27 Eylül Perşembe günü saat 14.00'de "Uzman Habercilik" paneliyle başlıyor. TGC Burhan Felek Konferans Salonu'nda yapılacak panelin moderatörlüğünü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve Hürriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Vahap Munyar yapacak.

"Uzman Habercilik" panelinde Hürriyet Gazetesi Muhabiri Arda Akın, Habertürk Ekonomi Yazarı Abdurrahman Yıldırım, Literatür Dergisi Yayın Yönetmeni, Eğitim ve Sağlık Muhabirleri Derneği Başkanı Ziyneti Kocabıyık ve Cumhuriyet Gazetesi Eğitim Editörü Figen Atalay konuşmacı olarak yer alacak.

Panelde "Uzman haberci nasıl olunur?","Uzman haberciler bilgi toplarken hangi noktalara dikkat ediyor?","Haber kaynağını seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?" "Tarafsızlık nasıl korunuyor?", "Güvenilir haberciliğin şartları neler?","Uzman haberciliğin etik kuralları" , "Dünyada ve ülkemizde uzman gazetecilik" gibi birbirinden önemli ve merak edilen konular ele alınacak.

TGC 5. Babıali Günleri etkinliği, panellerle, sergilerle ve Gülhane Parkı'ndaki konser, imza günleriyle 30 Eylül Pazar gününe kadar sürecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com