"Uzun vadeli bir yapılanma olacak"

"Uzun vadeli bir yapılanma olacak"
Cüneyt Tanman, Sansürsüzhaber'e konuştu.

SANSÜRSÜZHABER-Özel - A Milli Futbol Takımımızda Guus Hiddink devri kapandı ve milli takımda Abdullah Avcı devri bugün resmen başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u çalıştıran ve oynattığı futbolla, yapısıyla, kalitesiyle dikkat çeken Avcı, milli takımla uzun vadeli bir proje için masaya oturdu.

Sansürsüzhaber olarak, spor gündeminin nabzını tutmaya devam ediyoruz. İşte, TFF Milli Takımlar'dan Sorumlu Yönetici  Cüneyt Tanman'ın Emrah Karalinç'e yaptığı dikkat çeken açıklamalar...

"ABDULLAH AVCI GEÇMİŞİ OLAN BİR TEKNİK ADAM"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun milli takımlardan sorumlu yöneticisi Cüneyt Tanman, Sansürsüzhaber'e konuştu. Teknik direktörlük görevine Abdullah Avcı'nın getirilmesini değerlendiren Tanman, "Abdullah Avcı'yı göreve getirerek, kendisi hakkındaki düşüncelerimizin ne derece pozitif olduğunu gösterdik. Abdullah Avcı geçmişi olan bir teknik adam. Milli takım kültürü olan bir çalıştırıcı" ifadesini kullandı.


"AVCI KAMUOYUNUN DA İSTEKLERİNİ KARŞILAYABİLECEK POTANSİYELDE"

Avcı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da 6 yıllık süreçte neler yaptığını hatırlatan Tanman, "Abdullah Avcı, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da çok iyi bir dönem yaşadı. Kamuoyunun da isteğini karşılayabilecek bir çalıştırıcı. O açıdan göreve layık bir teknik adam" şeklinde konuştu.


"GELECEĞE YÖNELİK YATIRIMLAR YAPILDI"

Bu dönemin çok önemli bir dönem olduğunu vurgulayan Tanman, "Bu dönem gerçekten de önemli bir dönem. Tolunay Kafkas da milli takımda geçmişi olan bir isim. Geleceğe yönelik yatırımlar yapıldı. Ben Milli takımlardan sorumlu kişi olarak, böyle başarılı arkadaşlarla çalışmaktan dolayı onur duyacağım. Çok mutluyum" dedi.


"SADECE 2014'E ODAKLANILMAMALI"

Abdullah Avcı'nın göreve getirilmesinin kısa vadeli olmadığını dile getiren Tanman, "Avcı'nın göreve getirilmesini sadece 2014'e odaklanmış bir yapılanma olmadığının bilinmesini istiyorum. Çok uzun vadeli bir çalışma olacak. A Milli Takım, Genç Milli takımlar, Futbol Gelişim Merkezi, bunların hepsinin ortak bir felsefesi olacak. Bu düşüncede bir futbol kültürü oluşturulacaktır" diye konuştu.

TFF olarak, hazır projelerinin olduğunu belirten Cüneyt Tanman bu projelerin gelişimi konusunda, A Milli Futbol Takımımızın yeni teknik direktörü Abdullah Avcı'nın da görüşlerinin alınacağını ve başarılı çalıştırıcının planlamalara dahil olacağını ifade ederek sözlerini tamamladı.

Haber : Emrah KARALİNÇ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com