Uzun Zaman Sonra İlk Kez Yanyanalar!

Uzun Zaman Sonra İlk Kez Yanyanalar!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal ile Antalya'ya gitmekten son derece mutlu olduğunu söyledi, ikiliye Önder Sav'da eşlik etti..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Antalya'ya gitmekten son derece mutlu olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu ve Baykal, Ankara Esenboğa Havaalanı'nda VIP salonunda buluşarak, birlikte Antalya uçağına bildiriler.

Kılıçdaroğlu ve Baykal, uçağa geçerken, Baykal'ın torunun okul kaydı için gittiği ABD ziyaretine ilişkin sohbet gerçekleştirdiler. Kılıçdaroğlu ve Baykal uçakta da yan yana oturdular ve gazetecilerin sorularını yanıtladılar. Kılıçdaroğlu ve Baykal uçağa binişleri sırasında ise bazı yolcular tarafından alkışlandılar.

"HAYIR BEKLİYORUZ"
Bir gazetecinin, ''Birlikte Antalya'ya gidiyorsunuz, bu ziyarete ilişkin ne bekliyorsunuz?'' sorusuna ilişkin Baykal, ziyaretten ne beklediklerinin çok açık olduğunu ve ''hayır'' oyları için çalıştıklarını söyledi.

Gazetecilerin, ''Bir güç birliği sergiliyoruz'' ifadesini kullanması üzerine Baykal, ''Güç birliği sözü bile anlamsız, biz CHP'yiz. CHP olarak hepimiz onun bir parçası olarak, bulunduğumuz konum ne olursa olsun, partimizin politikalarını başarıya ulaştırmak için tüm gücümüzle katkı veriyoruz. Genel başkan çalışıyor bizde bir milletvekili olarak yanında olmaya gayret gösteriyoruz'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu da referanduma yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, ''Çalışıyoruz, niçin 'hayır' denilmesi gerektiği konusundaki düşüncelerimizi anlatıyoruz. Biz, bir partinin mutfağında hazırlanan bu anayasa değişikliğine 'hayır' denilmesini istiyoruz'' dedi.

BİRLİKTE OLMAKTAN MUTLUYUZ
Eski Genel Başkan Baykal bilikte Antalya'ya gitmelerine yönelik soru üzerine de ''Burada olmaktan son derece mutluyuz, Antalya'ya gidiyoruz çok mutluyuz'' dedi.
Bir başka gazetecinin Kılıçdaroğlu'nın performansını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine de Baykal, ''Sayın Genel Başkan çok büyük gayret gösteriyor, sadece ben değil bütün toplum bu çabaları büyük bir saygı ile izliyor''

TORPİL İDDİALARINA YANIT
Kılıçdaroğlu uçaktan indikten sonra da VIP salonuna giderken araçta, gazetecilerin HSYK Başkanvekili Kadir Özbek'in ''torpil'' iddialarına ilişkin soruyu yanıtladı.
Kılıçdaroğlu, ''Böyle iddialar aslında çok ciddi iddialar. Bu ciddi iddialara karşı dernekler ve Hükümet anında yanıt versin diye beklerdim ama seslerini çıkarmadılar. Demek ki müdahale ediyorlar, müdahale girişiminde bulunuyorlar. Bundan sonra ortaya çıkacak tablonun daha da vahim olacağını herkesin bilmesi lazım'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın ''Dede talimatıyla atama devri bitiyor'' sözünün hatırlatılması üzerine de ''Demek ki yargı kimseden icazet almıyor. Torpil için başvuranlar başkaları. Onların da ipliği pazara çıktı. Söyleyen kişi belli bu konudaki yetkili bir kişi, isimler üç aşağı beş yukarı belli. AKP'nin genel başkan yardımcısı kim? Çıkıp hangi gerekçeyle torpil istediğini açıklasın'' yanıtını verdi.

ÜÇÜ BİR ARADA
Deniz Baykal da her iki soruya ilişkin düşüncesinin sorulması üzerine, Kılıçdaroğlu'nun ortak bir değerlendirmede bulunduğunu kaydetti. Baykal ve Kılıçdaroğlu, havaalanından çıkarken de vatandaşların yoğun sevgi gösterisi ile karşılaştı. Kılıçdaroğlu ve Baykal daha sonra Antalya gezisine katılan Genel Sekreter Önder Sav, Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay ve diğer milletvekilleri ile parti otobüsüne binerek hareket etti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com