Vahideddin'in Torunu Dedem Hain.....!

Vahideddin'in Torunu Dedem Hain.....!
Sultan Vahideddin'in torunu Hanzade Özbaş, Tarihin Arka Odası'nda konuştu

Sultan Vahideddin'in torunu Hanzade Özbaş, Tarihin Arka Odası programında Murat Bardakçı, Erhan Afyoncu ve Pelin Batu'nun sorularını yanıtladı.

Sultan Vahideddin'in ailesinden bir kişinin ilk kez bir canlı yayına katıldığı programda Özbaş, "Dedeniz hain miydi?" sorusunu yanıtladı:

DEDEM HAİN DEĞİLDİ
"Dedem hain değildi. Ben, ilkokulda dedemin hain olduğu yazıları okumak zorunda kaldım. Öğretmen, okuma sırası bana geldiğinde tam o satırları bana okutuyor. 'Benim dedem hain değildi' deyip sınıftan çıkıp gitmişim. Ortaokulda tekrar aynı hakarete maruz kaldım. Tarihten ikmale kaldım bu yüzden. Lise sonda tarih hocam beni çok hoş tuttu, o bana çok sevdirdi tarihi. Orada da tarihten kaldım. Çalışmadım. Dedemin 'hain' olduğunu okuyarak nasıl o derse çalışırım. Sultan Vahideddin'in hain olmadığını çok iyi biliyorum."

BEN CUMHURİYET ÇOCUĞUYUM
Özbaş, Cumhuriyete bakışıyla ilgili bir soruyu da şöyle yanıtladı:

"Ben Cumhuriyette doğdum ve Türk okullarında okudum. Hep memleketimde bulundum. Dolayısıyla ben Cumhuriyetin dışında bir şey yaşamadım. Cumhuriyete de, Türk Cumhuriyetine de uygun bir hanım olduğumu düşünüyorum. Ben hep çalıştım, kızlarımı da eğittim. Ben hep Cumhuriyet çocuğuyum, Osmanlı'dan gelmek benim için bir bonus."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com