Vahşet sadece Uzakdoğu'da değilmiş!

Vahşet sadece Uzakdoğu'da değilmiş!
Bugüne kadar yalnızca Çin, Güney Kore ve Vietnam gibi Uzakdoğu ülkelerinde yenildiği sanılan kedi ve köpek etinin bizzat Avrupa’nın merkezinde bir bölgenin mutfağının da yüzyıllardır önemli bir parçası olduğu ortaya çıktı.

İsviçre’de yayınlanan Tafes Anzeiger gazetesi, bu ülkenin Appenzell ve St. Gallen bölgelerinde kedi köpek eti yemenin yüzyıllardır süren bir gelenek olduğunu yazdı.

İsviçre’nin Ren Vadisi’ndeki Appenzell ve St. Gallen bölgelerinde özellikle çiftçilerle inşaat işçilerinin kedi köpek etini çok yediğini belirten gazete, en çok beğenilen etin de Rottweiler cinsi köpeklerin eti olduğunu kaydetti.

Gazeteye göre bu bölgede kedi köpek eti daha çok “mostbröckli” yani biftek olarak veya hamburger şeklinde tüketiliyor.

Gazetenin konuştuğu bir çiftçi, kendisine sorulan soruya “et ettir, neden olduğu fark etmez” şeklinde cevap vererek, bölgedeki halkın genellikle kedi köpek eti yediklerinden söz etmemeyi yeğlediğini söyledi.

Avrupa genelindeki yasağın aksine, İsviçre’de kedi köpek eti yemek yasak değil.

Tafes Anzeiger gazetesi muhabiri, konuştuğu çiftçilerin ancak adları yazılmamak kaydıyla cevap verdiklerini ve bölge halkının hayvan hakları savunucuların tepkisinden çekindiğini kaydetti. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com