Vakfa Arsa Ver, Adaylığı Kap!

Vakfa Arsa Ver, Adaylığı Kap!
Son sızıntıya göre, TÜRGEV Genel Müdürü Koç ile AKP Tokat Adayı Eroğlu arasında geçtiği öne sürülen bir ses kaydına göre Koç'un Eroğlu'na adaylık için Başbakana 'bir arsa bulduk mülkiyetini vakıfa veriyoruz' demesini önerdiği iddia edildi.

Yolsuzluk soruşturmaları kapsamında adı geçen ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın çocuklarının da yönetim kurulunda olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) Genel Müdürü Salih Koç ile AKP Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu arasında geçtiği öne sürülen bir ses kaydı yayımlandı.

Kayda göre, Salih Koç, 30 Mart 2014 seçimlerinde Tokat’tan belediye başkan adayı olmasını teşvik ettiği Eroğlu’na yöntem olarak Başbakan Erdoğan ile görüşmesini ve “Başbakan’ım vakıfa bir arsa bulduk, kampusun içinde, 20 dönüm - 27 dönüm yer. Mülkiyetini de hemen şeye vakıfa veriyoruz ” demesini tavsiye ediyor.

Denizli Valisi’nin benzer bir girişimde bulunduğunu söyleyen Koç, “Başbakan’ın çok hoşuna gidiyor bu şeyler” ifadesini kullanıyor. Görüşmenin devamında Koç, Başbakan’ın kurduğunu söylediği Türkiye Gençlik Vakfı’ndan (TÜGVA) söz açıyor ve  Eroğlu’na “Bu bilgilerle git, daha farklı bir şey olur” diyor. (MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com