Vakit Gazetesi Kapandı!

Vakit Gazetesi Kapandı!
Vakit Gazetesi diye bilinen 'Anadolu'da Vakit' bugün son kez yayınlandı. Ülkenin en çok tartışılan ve gündem oluşturan gazetelerinden olan ve 9 yıldır yayın yapan Vakit'in aldığı bu kararın sebebi imtiyaz sahibi...

İmtiyaz Sahibi Nuri Aykon'un 13 Eylül 2010'da vefatının ardından kanuni varisler Anadolu'da Vakit'in yayın hayatına devam etmesini istemedi ve Vakit Yayın Kurulu da başka bir isimle yola devam etme kararı aldı.

Bugün son kez çıkan Vakit Gazetesi'nden yapılan duyuruda, Yayın Kurulu yarından itibaren
Yeni Akit gazetesini çıkarmaya başlayacaklarını açıkladı.

Gazetede yer alan duyuru şöyle:

"Değerli okuyucularımız. 9 yılı aşkın süredir Anadolu'da Vakit'te sizlerle birlikte olduk, halkın dertlerini cesaretle kamuoyuna aktarıp, dost-düşman herkesin güvenini kazandık. Gönül isterdi ki; bu yayın çizgimiz, daha uzun yıllar aynı çatı altında devam etsin.

Ancak, Anadolu Vakit, gazetemizin imtiyaz sahibi muhterem Nuri Aykon Beyefendi'nin, 13 Eylül 2010 günü vefatı hepinizin malumudur. Bu vefat sonrası; gazetenin isim hakkına sahip olan kanuni varisler, neşriyatın devam edip etmeme konusunda tereddüt yaşamışlardır. Bu çerçevede Vakit Yayın Kurulu olarak bizler de yeni bir karar alma zorunluluğu hissetmiş bulunmaktayız.

Gazetenin isim hakkına sahip varislerin tereddütlerini saygıyla karşılayan Vakit gazetesi Yayın Kurulu, misyonumuzu yeni bir gazete ile hayata geçirme kararı almıştır.

Yarından itibaren Yeni Akit gazetesinde buluşmak dileğiyle, saygı ve muhabbetimizi sunarız.

Vakit Yayın Kurulu"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com