Vakit, yolculuk vaktidir!

Vakit, yolculuk vaktidir!
Dümtek teklerden kaçar adım, sana geliyorum!

elmakurdu / analiz

Bir rock star, asaletiyle veda etti...
Müzik kariyerinin her basamağında yaptıklarıyla konuşulan Teoman, yine yaptı yapacağını... Ardında gözü yaşlı ama onun müziğini sevdiği için gurur duyan hayranlarını bırakarak, çekti gitti şekli bozulan müzik piyasasından. Mini etek yarışının, sarı saçın modasının konuşulduğu "popüler müzik savaşının" içinde anılmak istemedi ve gitti "paramparça" ederek...

Ardından konuşulanlar "onu anlayamamış" olmanın verdiği boş bir uğultuydu. Yazdığı mektupla "mutluluğunu" açıkladı; anlayana "müzik dersi", anlamayana "magazin haberi" verdi... Sınıfını pekiyi ile geçmiş bir öğrencinin sevinciyle, seçimi onlara bırakarak sustu Teoman!

Onun şarkılarıyla büyümüş bir neslin çocuğu olarak içim buruk, ama gururluyum... Ona inananlardan olduğum ve haklı çıktığım için mutluyum!

Duydum ki, Ferhat Göçer "Ben de müziği bırakacağım!" demiş... Ünlü tenor; müziği bırakıp, çiftlikte yaşamak istediğini de sözlerine eklemiş.

Üzgünüm(!) ama canınızı sıkacak bir haber daha; "BEN DE SANATIN UZAĞINDA YER ALAN ADI MÜZİK, SANI OLMAYAN 'GIYGIY' ŞARKICILARINI BIRAKIYORUM!.." Zamane müzikseveri olmamayı tercih ederek, gönlümü titretecek bir enstrüman sesi duyana kadar "Atma"ların, "Süperman"lerin tıngırtısından uzakta, boş tenekelerin çalıp, söylemediği müzik geçmişinde yolculuğa çıkıyorum... Bizden sonra gelecek nesillerin "gerçek müzikten" uzakta "ritmi bozuk" piyasada büyüyeceği, duygudan yoksun yaşayacağı için de üzgünüm...
Bir müziksever olarak; "MÜZİK KIRINTISIYLA DOYMAKTANSA
TEK BAŞIMA AÇ KALIRIM BU HAYATTA!.."
Ne varsa eskilerde var... Müzik arşivinde yolculuğa çıkma vakti...

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com