Vakit'in manşetine taşıdığı kişiler ölüyor!

Vakit'in manşetine taşıdığı kişiler ölüyor!
Radikal yazarı Özgür Mumcu Akit gazetesi ve hedef gösterdiği isimlerin suikaste uğraması arasındaki bağlantıyı yazdı.

Mumcu: Vakit'in manşetine taşıdığı isimler öldürüldü
 
Mumcu, Vakit eski ismiyle Akit gazetesi ve hedef gösterdiği isimlerin suikaste uğraması arasındaki bağlantıyı yazdı.
 
Radikal yazarı Özgür Mumcu, 'Vakit gazetesinin pek çok aydını, köşe yazarını hedef gösterdiğini, ancak eğer tepki gösterirsek bizim için de yazılır düşüncesi yüzünden kimsenin sesini çıkaramadığı yorumunu yaptı...
 
"Vakit gazetesinin ve onunla bağlantılı habervaktim internet sitesinin son dönemde hedef gösterme haberlerini sıklaştırdığı görülüyor."
diyen Mumcu, geçmişte de Akit adıyla var olan gazetenin hedef gösterdiği isimlerin öldürüldüğünü yazdı.
 
İşte Özgür Mumcun'nun o yazısı:

 
"Vakit, seviyesiz haberciliği ve hakkında haber yaptığı bazı kişilerin başına gelenler nedeniyle hakkında yazılmaya çekinilen bir gazete. (...)
 
Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu'nun Ermeni olduğunu ve bunun Yeni Şafak okurlarını rahatsız ettiğini iddia etti. Bu ırkçı haberi 'Sakık'tan bombalar' manşeti izledi.
 
Bu manşete göre Şemdin Sakık cezaevinden Vakit'e mektup göndermiş ve aralarında Radikal yazarı Cengiz Çandar da olmak üzere bazı yazar ve milletvekillerini PKK'ya destek vermekle suçlamıştı. Burada kalmadı. Vakit, Taraf gazetesinden ayrılan Orhan Miroğlu ile telefonda görüşen habervaktim sitesinin röportajını 'Altan ailesi PKK'ya hizmet ediyor' sürmanşetiyle verdi. Miroğlu'nun ifadelerinin çarpıtıldığını belirttiğini not edelim. (...)
 
MANŞETİNE TAŞIDIĞI İSİMLER ÖLDÜRÜLDÜ
Vakit ya da bir zamanlarki adıyla Akit'in bazı isimleri manşetine taşıması tedirgin edicidir. Tedirgin edicidir zira ne hikmetse söz konusu gazetenin manşetlerinde yer verdiklerinden bazıları öldürülmektedir. Hâlâ istatistikçiler bu manşetler ve suikastlar arasındaki orantısal bağlantıyı çözmeye çalışmakta.
 
- Vakit, eski adıyla Akit, 1995 senesinde türbanlı avukatların duruşmalara girmesini engellediği gerekçesiyle Gümüşhane Baro Başkanı Ali Günday hakkında bir dizi haber yapmıştı. Günday öldürüldü.
 
-1999 senesinde Cumhuriyet gazetesi yazarı, Profesör Ahmet Taner Kışlalı'nın fotoğrafı gazetede üzerine çarpı atılarak yayımlandı. Kışlalı öldürüldü.
 
- 2006 senesinde türban konusunda verdiği bir karardan dolayı Danıştay 2. Dairesi’nin üyelerinin fotoğraf ve özgeçmişleri Vakit’te yayımlandı. Danıştay basıldı, hâkim Mustafa Yücel Özbilgin öldürüldü, dört üye yaralandı. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Vakit gazetesi sahibi ve yazıişleri müdürünü Danıştay üyelerini terör örgütüne hedef göstermek suçundan mahkûm edip para cezasına hükmetti.
 
KİMSE VAKİT HAKKINDA YAZMAK İSTEMEZ
Bu manşet-suikast orantısı nedeniyle kimse Vakit hakkında yazmak istemez. Hadi bu anlaşılır bir korku diyelim. Peki, Medya Derneği gibi misyon bildirisinde ‘kaliteli medya, kaliteli demokrasi’ ilkesini benimsediğini iddia eden bir dernek, Başbakan’la görüşmeye giderken hangi sebeple Vakit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü’nü de yanına alır?
 
Medya Derneği Genel Sekreteri neden “Vakit’in haberleri sorunlu ama hangi gazetede böyle haberler çıkmıyor ki” diyerek Vakit’le dayanışma gösterir? Başbakan’ın Vakit temsilcilerini neden uçağına aldığını sormayacağım. Onu uçağa binen diğer gazeteciler sorsun.
 
Vakit, Cengiz Çandar’ın da mustarip olduğu 28 Şubat andıcında kendi gazetelerinin de andıçlandığı gerekçesiyle 28 Şubat davasına müdahil olmak istediğini dile getirip “Andıçta bölücü örgüt PKK’nın ikinci adamı Şemdin Sakık’ın ifadelerine Akit’in PKK ile işbirliği yaptığı iftiraları bile eklenmiş” diye yakınmıştı. Şimdi Vakit, Şemdin Sakık üzerinden hedef gösteriyor. Bir oyun, fazla değiştirilmeden tekrar gösterime sokulmaya çalışılıyor. Vakit’i sorgulamanın vakti geldi de geçiyor
.(MUT)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com