VALİ AL’DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

VALİ AL’DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI
VALİ AL’DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

AYDIN - Aydın Valisi Kerem Al, Aydın’ın huzurunu kimsenin bozmaya hakkı olmadığını belirterek, “Tüm Aydın’ın gönlündeki Vali olmak istedim” dedi.
Vali Al, Çine’ye bağlı İbrahimkavağı köyü sınırlarında bulunan Madranbaba Mevkii’nde kurulması planlanan Rüzgar Enerji Santrali (RES) projesinde gelinen son durum hakkında bilgiler verdi. Kendisinin bu konunun sorunsuz bir şekilde çözülmesi için konuya sağduyu ile yaklaştığını ifade eden Vali Al, “RES projesi için İl Özel İdaresi tarafından yer tahsisi yapılmış. 2008 yılında imar planı hazırlanmış. Madranbaba RES projesi 3 yıldır Aydın’ın gündeminde. Burada hiç istemediğimiz olaylar yaşandı. Sıkıntının büyümemesi için Ben Aydın Valisi olarak konuya sağduyu ile yaklaştım. 9 aydır sorunun çözümü için mücadele ediyorum. Sonuçta firmanın elinde hukuka uygun olarak bir hakkı var. Benim için ‘Vali firmanın’ yanında diyorlar. Ben 9 aydır firmayı bekletiyorum. Aslında ben köylünün yanındayım. Ancak firma projeyi gerçekleştirmek istiyor. Çünkü yılsonuna kadar projeye hayata geçmezse lisansı iptal olacak. Yatırımını yaparken bizden devlet olarak kendisini korumamızı istiyor. Eğer biz bunu sağlayamazsak uğradığı zarardan ötürü tazminat davası açar. Bu işten devletin aleyhine bir sonuç çıkarsa bunun hesabını kim verecek” diye konuştu.
“KADINLARIMIZ ÖN PLANDA”
RES projesiyle ilgili olarak kendisi aleyhine yazılan yazılara anlam veremediğini ifade eden Vali Al, yeterli bilgi sahibi olmadan yapılan eleştirilerin dozunu çok aştığını savundu. Bu konuda herkesin duyarlılık ve sağduyu göstermesi gerektiğini beyan eden Al, “Aydın’da göreve başlarken ‘Fayları germeden, kurumlar ve toplumla işbirliği yaparak ve köprüler kurarak gönüllerin valisi olmak istediğimi’ söylemiştim. Ama yazılanları görünce hayrete düştüm. Bu ruh hali niye? Nasıl böyle paradigmalar oluşturuluyor. Orada ön planda hep kadınlarımız oldu. Gerginliği artırıp, güvenlik güçleriyle kadınlarımızı karşı karşıya getirmekten kimin eline ne geçecek? İddia edildiği gibi ‘zorba’ bir vali değilim. Aydın’ın huzurunu zehirlemeye kimsenin hakkı yok. Ben sadece tüm Aydın’ın gönlündeki Vali olmak istedim” şeklinde konuştu.
“ÇOK İŞ AZ KONUŞMA BENİM İÇİN ÖNEMLİ”
Kendisinin mizaç olarak basının önüne çok çıkan ve çok konuşan bir yapıya sahip olduğuna işaret eden Vali Al; sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim ülkemizin ‘Çok konuşup, az iş yapma’ gibi bir hastalığı var. Ben hiçbir zaman böyle olmadım. Ben çok iş yapıp, az konuşmayı tercih ederim”
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com